Pierwsze recenzje Street Fighter 6 są rewelacyjne, Capcom zbiera pochwały. Najlepsza bijatyka roku?

Street Fighter 6 oceny

Już za trzy dni odbędzie się premiera najnowszej bijatyki od Capcomu — Street Fighter 6. Z niedawnego raportu finansowego wynika, że Japończycy zamierzają sprzedać około 10 milionów egzemplarzy swojej najnowszej produkcji. Tymczasem istnieje szansa, że uda im się osiągnąć cel, gdyż Street Fighter 6 na pierwszych recenzjach wypada znakomicie.

Street Fighter 6 na pierwszych recenzjach wypada naprawdę rewelacyjnie

Zwiastun gry Street Fighter 6

Wybrane redakcje udostępniły już pierwsze recenzje gry Street Fighter 6. Na moment pisania tego artykułu bijatyka od Capcomu zebrała już 92 punkty na 100 na Opencritic oraz uzyskała taki sam wynik na Metacritic, a aż 98% krytyków poleca produkcję japońskiego studia. Wygląda na to, że po Resident Evil 4 Remake, które zebrało rewelacyjne oceny, Japończycy po raz kolejny mogą mieć powody do radości.

Największą zaletą najnowszej produkcji od Capcomu, o której mówią recenzenci, jest ulepszona mechanika, która zdecydowanie ożywia system walk, a także sprawia, że rozgrywka stoi na naprawdę wysokim poziomie. Dodatkowo Street Fighter 6 jest chwalony za rewelacyjny system dla jednego gracza World Tour, który łączy elementy RPG z otwartym światem, możliwością ulepszenia własnej postaci, czy ciekawej fabuły oraz gry bijatyki. Z innych plusów redaktorzy wymieniają także estetykę, funkcję crossplay, rozbudowaną opcję tworzenia awatara, a także jak podkreślają, Street Fighter 6 naprawia błędy swoich poprzedników.

Z największych minusów, jakie dostrzegli recenzenci, były spadki klatek na sekundę podczas eksploracji otwartego świata w trybie World Tour, choć jak warto podkreślić, zdarzało się to tylko w dwóch większych lokacjach. Niemniej w wielu recenzjach możemy przeczytać, że Street Fighter 6 jest najlepszą grą bijatyką nie tylko w tym roku, ale także w ostatnim 10-leciu, czy nawet historii. Oczywiście we wrześniu zadebiutuje Mortal Kombat 1, a w najbliższych 10 miesiącach może mieć swoją premierę Tekken 8, więc konkurencja na pewno będzie spora.

Wybrane recenzje gry Street Fighter 6:

 • The Gamer – 10/10
 • GamesRadar+ – 10/10
 • Games Hub – 10/10
 • God is Geek – 10/10
 • VGC – 10/10
 • IGN – 9/10
 • PlayStation Universe – 9/10
 • Gaming Bolt – 9/10
 • PCGamesN – 9/10
 • Eurogamer – 8/10
 • We Got This Covered – 6/10

Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że recenzentowi z We Got This Covered, który wystawił grze Street Fighter 6 najniższą ocenę, nie przypadł do gustu fabularny tryb World Tour, który według jego opinii jest najgorszą rzeczą, jaką Capcom wydał od lat. Redaktor natomiast pochwalił rewelacyjną rozgrywkę wieloosobową.

Zobacz też: Najlepsze tablety do gier

Kup Street Fighter 6

Na koniec przypomnijmy, że Street Fighter 6 zadebiutuje już 2 czerwca 2023 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5 i Xboxach Series X|S. Zamierzacie spędzić najbliższy weekend z bijatyką od Capcomu? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.