PlayStation Project Q na konkretnym nagraniu? Sprzęt może nie porwać graczy

PlayStation Project Q

Jednym z ciekawszych zdarzeń ostatniego PlayStation Showcase była bez wątpienia prezentacja PlayStation Project Q. Urządzenie to w założeniu ma pozwalać na ogrywanie gier z PS5 za pomocą usługi Remote Play, choć sądząc po komentarzach części graczy, raczej nie przypadło im ono do gustu. Teraz zaś w sieci pojawiło się konkretne wideo, które pokazuje ów urządzenie w mniej „sterylnych warunkach”.

PlayStation Project Q — nagranie ze sprzętem mogło wyciec do sieci

PlayStation Project Q — materiał prezentujący rzekomy sprzęt w akcji

Na nagraniu zamieszczonym powyżej widać, że PlayStation Project Q to bardziej tablet rozbudowany o powiększoną wersję kontrolera DualSense, aniżeli pełnoprawna konsola. Zaprezentowany na wideo sprzęt napędzany jest najzwyklejszym systemem Android, który nie ma na sobie żadnych dodatkowych łatek wizualnych.

Efektem tego jest wrażenie, że software jest dosyć „surowy”, ale zapewne do premiery sprzętu ulegnie on znaczącemu ulepszeniu i nabierze więcej charakteru, z którego znane są urządzenia od Sony. Niestety, ale na tym dosyć krótkim materiale nie mieliśmy okazji zobaczyć, jak PlayStation Project Q radzi sobie z przesyłaniem strumieniowym z PS5.

W zamian za to na jednej z przebitek pojawiła się także fotografia wnętrza tego sprzętu, które — mówiąc delikatnie — nie prezentuje się najlepiej. Wiele osób komentujących ten przeciek wskazuje, że sprzęt wygląda dosyć „ubogo” i raczej nie zwiastuje wielkiego komercyjnego sukcesu PlayStation Project Q.

Przeczytaj też: Gry podobne do Tomb Raider

Kup PlayStation 5

Całe nagranie prezentuje się nadwyraz wiarygodnie, ale nadal nie można ze stuprocentową pewnością potwierdzić jego autentyczności. Jeśli jednak okaże się on prawdziwy, to czy cena oscylująca w granicach rzekomych 299 dolarów będzie adekwatna za sprzęt tej klasy? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.