PlayStation ma wiele „w zasadzie gotowych” do pokazania gier. Dlaczego zabrakło ich na PS Showcase?

PlayStation logo

Tegoroczna odsłona PlayStation Showcase jest już za nami. Wielu fanów podsumowało ją co najwyżej jako przeciętną, a głównym powodem takiej oceny był brak kilku kluczowych, długo wyczekiwanych gier. Ostatnie słowa Toma Hendersona wskazują jednak, że przynajmniej część z nich mogła być „w zasadzie gotowa” do zaprezentowania, ale z jakiegoś powodu Sony się na to nie zdecydowało.

PlayStation Showcase 2023 odbyło się bez wielu „w zasadzie gotowych” do zaprezentowania gier first-party?

the last of us factions
The Last of Us Factions

Według Toma Hendersona z Insider Gaming wiele gier first-party od PlayStation było „w zasadzie gotowych” do zapowiedzi. Pomimo tego Sony zdecydowało, że pominą one odbywające się niedawno wydarzenie PlayStation Showcase 2023.

Co więcej, Henderson dodał w jednym ze swoich filmów, że osobiście widział kilka zwiastunów, których spodziewał się na ostatniej imprezie Sony. To zaufany insider, którego informacje wielokrotnie okazywały się w przeszłości prawdziwe.

Być może więc „Niebiescy” woleli zaczekać z najgłośniejszymi tytułami na czerwcowy Summer Game Fest. Pozwoliłoby to w sumie im „uderzyć” ze zdwojoną siłą na chwilę przed odbywającym się trzy dni później Xbox Games Showcase.

Dodatkowo kolejny sprawdzony człowiek z branży – The Snitch – także zdradził ostatnio, że wie o kilku zapowiedziach, które miały zostać ogłoszone właśnie podczas PlayStation Showcase, a jednak je pominięto. Do tego grona należy port gry AAA na PC, który swoją drogą ma zostać wydany w lipcu.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

Tak czy inaczej, cała ta sytuacja jest dosyć zastanawiająca. Sony ma przecież w rękawie wiele franczyz, które czekają jeszcze na swoje prezentacje. Podczas wydarzenia zabrakło też mocnego nacisku na sprzęt – wcześniej sporo mówiło się m.in. o PS5 Pro, a ostatecznie dostaliśmy tylko ogłoszenie o dosyć mocno wyśmiewanym Project Q i bezprzewodowych słuchawkach.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.