Red Dead Redemption na PS5 wypada lepiej niż na Xboxach Series X. Porównania obrazują różnice

Red Dead Redemption Xbox Series X S i PS5

Od momentu premiery portu Red Dead Redemption na PS4, PS5 i Nintendo Switch pojawiło się całkiem sporo materiałów, które prezentują, jak wypada ów wydanie na poszczególnych urządzeniach. Kwestią czasu było więc stworzenie porównań wersji PS5 z Xbox Series X|S, która sprzętowo oferuje wsteczną kompatybilność, która dodatkowo ulepsza działanie starszych gier. Dzięki temu możemy ocenić, jak 13-letni western od Rockstar radzi sobie na obecnie najmocniejszych sprzętach obecnej generacji.

Red Dead Redemption na PS5 oferuje kilka opcji, których brak na konsolach Xbox Series X|S

Porównanie wersji Red Dead Redemption na Xbox Series X i PS5

Zaczynając od kwestii wydajności, trzeba zaznaczyć, że zarówno na PS5, jak i Xbox Series X gra uruchamia się rozdzielczości 4K, oferując jedynie 30 kl./s. W przypadku Xboxów Series S mowa o takim samym klatkażu jednak tylko 1440p

Porównując ze sobą wersje z Xbox Series X oraz PS5 widać, że niekiedy na sprzęcie Sony Red Dead Redemption wygląda nieco lepiej. Tym, co wyróżnia to wydanie, to przede wszystkim większa rozdzielczość cieni, które zachowują się przy tym bardziej naturalnie. Do tego najnowsza konsola Japończyków oferuje nieco „gładszy” obraz, który przetworzony został przez technologię AMD FSR.

Nie sposób przy tym nie wspomnieć o czasach ładowania, które na PS5 są prawie czterokrotnie krótsze niż na Xboxach. Mowa tutaj o wynikach kolejno 7 sekund dla PlayStation 5 i 27 dla Xboxów Series X|S. Nawet Nintendo Switch potrzebuje „tylko” 15 sekund na wczytanie.

Analiza wersji Red Dead Redemption na Nintendo Switch, Xbox Series X|S i PS5

Wydajnościowo wszystkie sprzęty trzymają stabilne 30 kl./s, a analizy nie wykazały żadnych znaczących wahań, które mogłyby wpływać na doświadczenia płynące z rozgrywki.

Przeczytaj też: Gry podobne do Tomb Raider

Kup Red Dead Redemption

Jak więc widać najnowszy port dedykowany na PS4 i PS5 prezentuje nieco wyższy poziom niż w przypadku Xboxów Series X|S. Mimo tego sprzęt Microsoftu nadwyraz dobrze sobie radzi z obsługą tej gry w jakości 4K. Minusem w tym przypadku może (aczkolwiek nie musi) być brak polskiej wersji językowej, która może być powodem ogromnej popularności gry w polskim PS Store.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.