Redfall będzie jedyną grą z otwartym światem od Arkane? Dyrektor studia zapowiada powrót do korzeni

Redfall

Harvey Smith – dyrektor Arkane Studios – w ostatnim wywiadzie podzielił się kilkoma szczegółami związanymi z Redfall. Deweloper ujawnił, że premiera w Xbox Game Pass jest dla zespołu „przerażającym i szokującym doświadczeniem”, a sam tytuł będzie mógł pochwalić się dynamicznym systemem dialogów. Okazuje się jednak, że wspomniana produkcja może być jedyną grą z otwartym światem w dorobku twórców serii Dishonored.

Arkane Studios zamierza wrócić do „tworzenia bardziej zamkniętych i immersywnych gier”

Redfall – zwiastun z fragmentami rozgrywki

W trakcie rozmowy z serwisem GamesRadar przedstawiciel Arkane Studios stwierdził, że jego zdaniem zespół wróci w końcu do „tworzenia bardziej zamkniętych i immersywnych gier”. Wiadomość ta z pewnością ucieszy wszystkich miłośników starszych produkcji wspomnianego zespołu.

Z wypowiedzi dewelopera wynika, że Redfall jest eksperymentem, który pozwolił twórcom serii Dishonored przekonać się, jak stosowane przez nich rozwiązania sprawdzają się w grze z otwartym światem. Ostatecznie – jak podkreśla Smith – Arkane Studios zamierza wrócić do robienia gier, które przyniosły studiu rozpoznawalność.

Zobacz też: Co to jest AMD FSR

Redfall powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S. Gra ma zadebiutować w pierwszej połowie bieżącego roku, a według nieoficjalnych doniesień tytuł ma ukazać się w maju. Produkcja Arkane Studios w dniu swojej premiery trafi również do biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!