Sony może przejąć kolejne studia. Korporacja ma jeszcze na to konkretne środki

Sony PlayStation logo

W ostatnim czasie temat przejęć firm i wydawców zajmujących się tworzeniem gier zajmuje sporo miejsca w branżowych mediach. Nie jest to nic dziwnego, zważywszy na zakup Activision Blizzard przez Microsoft. Sony także nie próżnuje w tej materii i wiele wskazuje na to, że Japończycy nie powiedzieli w tym zakresie ostatniego słowa.

Według dyrektora finansowego Sony korporacja może wydać jeszcze 5 miliardów dolarów na inwestycje

Sony
Siedziba Sony

Podczas jednej z ostatnich konferencji dyrektor finansowy Sony Group Corporation — Hiroki Totoki — zdradził, że firma ma jeszcze ponad 5 miliardów dolarów do wydania na „strategiczne inwestycje przed 2024 rokiem”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie wiadomo dokładnie ile jaka część tej kwoty zostanie przeznaczona na inwestycje w dział związany z tworzeniem i dystrybucją gier. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to jedna z najbardziej dochodowych sekcji w całej firmie, to można zakładać, iż nie będzie to mała kwota.

Totoki podkreślił jednocześnie, że na ten moment firma realizuje zakładane wcześniej cele i do końca roku fiskalnego 2023 wszystkie te środki zostaną wykorzystane. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się, że Sony zdecyduje się na zakup konkretnego studia deweloperskiego.

Przeczytaj też: Gry MMORPG

Do tej pory Japończycy zdecydowali się na zakup studia Bungie, a kwota tej transakcji opiewała na 3,6 miliarda dolarów. Niewyjaśniona jednak pozostaje kwestia Ballistic Moon, które według oficjalnych stron stało się własnością Sony, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego konkretnego komunikatu w tej sprawie.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.