STALKER 2 z przybliżonym terminem premiery. Microsoft daje wskazówkę

STALKER 2

O tym, że STALKER 2 nie zadebiutuje zgodnie z planem w 2022 roku, (nieoficjalnie) wiadomo już od dłuższego czasu — z powodu wybuchu wojny na Ukrainie prace nad grą wstrzymano, ale na szczęście jej rozwój został już wznowiony. Do tej pory nie poznaliśmy daty premiery (nawet tej przybliżonej) postapokaliptycznej produkcji powstającej w studiu GSC Game World. Aż do wczorajszego Xbox & Bethesda Games Showcase 2022.

Premiera STALKER 2 planowana na pierwszą połowę 2023 roku

✨ VIDEO GAMES ✨ pic.twitter.com/r48l1xE9ln

— Xbox (@Xbox) June 12, 2022

✨ VIDEO GAMES ✨ pic.twitter.com/r48l1xE9ln

— Xbox (@Xbox) June 12, 2022

Po zakończeniu wydarzenia na głównym koncie Xboxa na Twitterze udostępniono grafikę, w której umieszczono wszystkie ważne tytuły mające pojawić się na konsolach Xbox i komputerach osobistych w następnych 12 miesiącach. W grupie gier na pierwszą połowę 2023 roku znalazł się STALKER 2, co oznacza, że rozbudowany RPG powinien trafić na rynek do czerwca 2023 roku.

Sprawdź także: Soczysty gameplay ze Starfield

Jeśli nie dojdzie do kolejnej obsuwy, to STALKER 2 powinien zostać szerzej przedstawiony jeszcze w tym roku. Być może zostanie zdradzone coś więcej podczas jutrzejszego Xbox Games Showcase Extended lub grudniowego The Game Awards 2022? Czas pokaże.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z