Star Wars Jedi Survivor bombardowane negatywnymi recenzjami na Steamie. Co poszło nie tak?

Star Wars Jedi Survivor negatywnie opinie

Star Wars Jedi Survivor debiutuje właśnie dzisiaj, recenzje wystawione przez branżowych krytyków niemal zgodnie mówią o produkcji niemal idealnej jednak mającej sporo problemów technicznych. Electronic Arts dosyć szybko zareagowało na te doniesienia, obiecując wiele poprawek, mających na celu wyeliminować ten błędy. Gracze jednak są nieprzebłagani i najnowsza odsłona przygód Cala Kestisa już zbiera masę negatywnych opinii na Steamie, powodem jest oczywiście niezadowalający stan techniczny produkcji.

Gracze nie mają litości dla pecetowego wydania Star Wars Jedi Survivor

Star Wars Jedi Survivor Steam
Karta produktu Star Wars Jedi Survivor na Steam

Od swojej premiery kilka godzin temu Star Wars Jedi Survivor na Steamie dorobił się na Steamie już ponad 800 recenzji (na moment pisania newsa 820), jednak ich wydźwięk daleki jest od pożądanego. Gracze przede wszystkim narzekają na niezwykle tragiczną optymalizację, która uniemożliwia jakkolwiek akceptowalną rozgrywkę.

[Moja] konfiguracja to procesor Ryzen 7 2700, GPU RX 6600, RAM 16 GB DDR3 3400 Mhz, [dysk] 512 GB SSD m2. NVMe. Mimo że nie jest to topowy sprzęt z najwyższej półki, to nie jest to wymówka, aby gra nie działała w 1080p na średnich ustawieniach w mniej niż 60 FPS-ach. To ledwo osiąga 40 FPS. Próbowałem różnych ustawień (wysokie, średnie, niskie, 1080p, 1440 x 900, 1600 x 900, 1280 x 720, FSR włączone/wyłączone, tryb pełnoekranowy itp.). Żadne z [tych] ustawień nie wydaje się poprawiać sytuacji. Nie polecam zakupu, jeśli masz sprzęt z niskiej lub średniej półki. Wydaje się, że potrzebujesz GPU na poziomie [RTX] 4090 nawet dla niskich ustawień.

Opinia jednego z graczy na Steam

Poza opłakaną wydajnością gracze skarżą się także na przesadnie duże zużycie kart graficznych, które wydaje się niewspółmierne do tego, co wyświetlane jest na ekranie. Pojawiają się także głosy według których Star Wars Jedi Survivor w ogóle się nie uruchamia lub zawiesza przy próbie rozpoczęcia zabawy.

Przeczytaj też: Mody do FS 19

Są to niezwykle niepokojące wieści, zwłaszcza że Star Wars Jedi Survivor dołączyło tym samym do niechlubnego panteonu gier, które przy premierze na PC zaliczają potężną wpadkę. Całość dziwi, tym bardziej że twórcy opóźnili datę debiutu, chcąc „skupić się na eliminowaniu błędów i poprawianiu kwestii związanych z wydajnością”. Aż strach pomyśleć jak działałby gra, gdyby faktycznie trafiła do sprzedaży 16 marca 2023 roku…

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.