Starfield i Redfall obarczone są ponoć poważnymi problemami. Insider twierdzi, że gry są „w kiepskim stanie”

Starfield

Microsoft stara się ze wszelkich sił, aby pokazać swoim użytkownikom, że 2023 roku będzie obfitował w szereg naprawdę ciekawych premier. Dowodem tego może być ostatni pokaz Xbox Developer_Direct, który przyniósł konkretne informacje m.in. o Minecraft Legends czy Forza Motorsport. Nowe plotki wskazują jednak, że dwie flagowe gry od „Zielonych” — Starfield i Redfall — mają poważne problemy produkcyjne i mogą potrzebować nieco więcej czasu…

REKLAMA

Insider twierdzi, że Redfall i Starfield potrzebują więcej czasu na dopracowanie

Redfall
Redfall

Według insidera kryjącego się pod pseudonimem Horns Starfield i Redfall są w „dość kiepskim stanie”, a twórcy obu tych produkcji potrzebują więcej czasu na ich dopracowanie.

Twierdzi on również, że Microsoft bardzo naciska na premierę tych tytułów, przez co gry mogą trafić do sprzedaży w nie najlepszej formie. Horns przekazał, iż Redfall ciągle jest „w surowym stanie”, a zespół odpowiedzialny za tę produkcję powinien poddać ją dokładniejszym testom jakości.

Jeszcze gorzej prezentuje się rzekomo sytuacja ze Starfieldem. Jeśli Bethesda wyda tę pozycję w okolicach czerwca 2023 roku, to będzie to tytuł o dość wątpliwej jakości. Deweloperzy ponoć zabiegają o przeniesienie terminu premiery w okolice jesieni tego roku.

Insider odniósł się również do Diablo 4, twierdząc, iż data premiery ustalona na 6 czerwca również jest mocno wątpliwa, choć tu nie podał dokładnie powodów, dlaczego tak zakłada.

Przeczytaj też: Jaki monitor do 500 zł kupić?

Naciski Microsoftu mają być spowodowane ostatnimi spadkami przychodów korporacji, które przedstawione zostały w najnowszym raporcie finansowym. Korporacja rzekomo zakłada, że wydając dwie tak bardzo wyczekiwane produkcje, zrekompensuje sobie straty z poprzednich kwartałów.

Oczywiście do słów Hornsa należy podchodzić z dystansem, lecz trzeba też zauważyć, że to on na dzień przed pokazem Xbox Developer_Direct zdradził, że podczas tego wydarzenia zaprezentowana zostanie gra Hi-Fi Rush. Czy jego doniesienia względem Starfielda i Redfall też się sprawdzą? Czas pokaże.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać