Street Fighter 6 zmiażdżył konkurencyjne bijatyki! Wielki sukces gry Capcomu na Steamie

Street Fighter 6 korona

W niedawnym raporcie finansowym Capcomu mogliśmy wyczytać, że Japończycy planują sprzedać 10 milionów egzemplarzy Street Fightera 6. Wiele wskazuje na to, że wydawca jest na dobrej drodze, żeby swoje założenia zrealizować. Już dzisiaj miała miejsce premiera gry Street Fighter 6 i co tu dużo kryć — Capcom może otwierać szampana.

Street Fighter 6 jest ogrywany przez masę graczy na Steamie

Liczba graczy Street Fightera 6 w porównaniu z innymi bijatykami
Liczba graczy Street Fightera 6 w porównaniu z innymi bijatykami na Steamie

Już przed premierą Street Fighter 6 zdobył rewelacyjne oceny od recenzentów, którzy twierdzili, że być może mamy do czynienia z najlepszą bijatyką w historii. Choć warto zauważyć, że 19 września 2023 roku zadebiutuje Mortal Kombat 1, a na horyzoncie widać ósmą część Tekkena, więc konkurencja będzie naprawdę spora. Jednak co tu dużo kryć – Street Fighter 6 podniósł poprzeczkę naprawdę wysoko.

Jak możemy zobaczyć na powyższym porównaniu, przed kilkoma godzinami w Street Fighter 6 grało blisko 50 tysięcy użytkowników, kiedy na moment publikacji niniejszego newsa w grze bawi się już ponad 55 tysięcy osób. Liczba ta robi wrażenie, jednak jeszcze lepiej prezentuje się dotychczasowy dzienny rekord, który wynosi aż 65 tysięcy graczy jednocześnie. 6 część bijatyki od Capcomu zdetronizowała dotychczasowego rekordzistę – Mortal Kombat 11.

Capcom po premierze Resident Evil 4 Remake dalej jest na fali wznoszącej i nie wygląda na to, aby miał z niej spadać. Japoński wydawca zaserwował dwie bardzo udane gry, więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się z udanych produkcji, tym bardziej że na PlayStation Showcase Japończycy zaprezentowali swoje kolejne dzieło – Dragon’s Dogma 2.

Zobacz też: Najlepsze tablety do grania

Kup Street Fighter 6

Na koniec tylko przypomnijmy, że Street Fighter 6 poza PC jest dostępny także na PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xboxach Series X|S. A Wy zamierzacie sprawdzić tę bijatykę? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.