Wydawca GTA nie zgadza się na wrzucanie swoich gier na premierę do usług typu Xbox Game Pass

GTA 5

Lista gier z nowego PS Plus Premium i Extra robi ogromne wrażenie, ale nie znajdziemy w niej pozycji od Sony, które zadebiutowały na rynku w ostatnich tygodniach. Odwrotna taktyka stosowana chociażby przez Microsoft w Xbox Game Pass jest w opinii japońskiego giganta nieopłacalna. Z Sony zgadza się także dyrektor generalny Take-Two Interactive – Strauss Zelnick.

Take-Two nie będzie umieszczało gier na premierę do subskrypcji pokroju Xbox Game Pass czy PS Plus

Rozmowa GamesIndustry.biz

CEO firmy zajmującej się wydawaniem na rynek m.in. marki Grand Theft Auto stwierdził w rozmowie z redakcją GamesIndustry.biz, że umieszczanie wielkich produkcji w dzień premiery w abonamentach nie ma większego sensu z biznesowego punktu widzenia. Według mężczyzny usługi, takie jak PS Plus Extra czy Xbox Game Pass to świetne miejsca dla tytułów, które znajdują się na półkach sklepowych od dłuższego czasu i mają za sobą pierwsze większe przeceny.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oznacza to, że nie mamy co liczyć na to, aby gry wydawane przez przedsiębiorstwo Take-Two, na którego czele stoi Strauss Zelnick, miały pojawiać się w dniu premiery w abonamentach. A przynajmniej nie teraz, ponieważ prezes firmy podkreśla, że jego nastawienie może ulec zmianie w przyszłości. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że pod koniec zeszłego roku w dniu premiery do Game Passa trafił remaster GTA San Andreas, ale na podobne sytuacje najwyraźniej nie mamy już co liczyć.

Sprawdź także: Najlepsze gry dla dzieci na Nintendo Switch

Przypomnijmy, że Rockstar Games szykuje się do prezentacji. Możliwe, że deweloperzy przygotowują się na ujawnienie nowego GTA, Bully 2 czy remastera Red Dead Redemption, co może nastąpić nawet dzisiaj podczas czerwcowego State of Play.

O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.