Wydawca GTA nie zgadza się na wrzucanie swoich gier na premierę do usług typu Xbox Game Pass

GTA 5

Lista gier z nowego PS Plus Premium i Extra robi ogromne wrażenie, ale nie znajdziemy w niej pozycji od Sony, które zadebiutowały na rynku w ostatnich tygodniach. Odwrotna taktyka stosowana chociażby przez Microsoft w Xbox Game Pass jest w opinii japońskiego giganta nieopłacalna. Z Sony zgadza się także dyrektor generalny Take-Two Interactive – Strauss Zelnick.

REKLAMA

Take-Two nie będzie umieszczało gier na premierę do subskrypcji pokroju Xbox Game Pass czy PS Plus

Rozmowa GamesIndustry.biz

CEO firmy zajmującej się wydawaniem na rynek m.in. marki Grand Theft Auto stwierdził w rozmowie z redakcją GamesIndustry.biz, że umieszczanie wielkich produkcji w dzień premiery w abonamentach nie ma większego sensu z biznesowego punktu widzenia. Według mężczyzny usługi, takie jak PS Plus Extra czy Xbox Game Pass to świetne miejsca dla tytułów, które znajdują się na półkach sklepowych od dłuższego czasu i mają za sobą pierwsze większe przeceny.

Oznacza to, że nie mamy co liczyć na to, aby gry wydawane przez przedsiębiorstwo Take-Two, na którego czele stoi Strauss Zelnick, miały pojawiać się w dniu premiery w abonamentach. A przynajmniej nie teraz, ponieważ prezes firmy podkreśla, że jego nastawienie może ulec zmianie w przyszłości. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że pod koniec zeszłego roku w dniu premiery do Game Passa trafił remaster GTA San Andreas, ale na podobne sytuacje najwyraźniej nie mamy już co liczyć.

Sprawdź także: Najlepsze gry dla dzieci na Nintendo Switch

Przypomnijmy, że Rockstar Games szykuje się do prezentacji. Możliwe, że deweloperzy przygotowują się na ujawnienie nowego GTA, Bully 2 czy remastera Red Dead Redemption, co może nastąpić nawet dzisiaj podczas czerwcowego State of Play.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!