Kosztowne The Callisto Protocol zawiodło oczekiwania. Zwolnienia w Striking Distance Studios

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol miało ogromny budżet, jednak ostatecznie gra nie sprzedała się zbyt dobrze. Choć Striking Distance Studios odpowiedzialne za tytuł pracowało nad rozwojem produkcji i wypuszczało kolejne aktualizacje, gra nie spełniła oczekiwań wydawcy. Jak się niestety okazuje, sytuacja doprowadziła do restrukturyzacji w firmie.

Słabe wyniki The Callisto Protocol doprowadziły do zwolnienia 32 pracowników Striking Distance Studios

Zwiastun The Callisto Protocol

Jak informuje rzecznik KRAFTON, czyli spółki macierzystej Striking Distance Studios, 32 pracowników zostało zwolnionych ze studia odpowiedzialnego za The Callisto Protocol. Mając na uwadze, że zgodnie z informacjami na stronie deweloperów do tej pory zatrudnione były 144 osoby, całkiem spora część zespołu opuściła załogę.

Striking Distance Studios i KRAFTON wdrożyły strategiczne zmiany, które zmieniają priorytety studia, aby zapewnić sukces obecnym i przyszłym projektom. Niestety, zmiany te dotknęły 32 pracowników. Uhonorowanie nieocenionego wkładu każdego odchodzącego członka zespołu wsparciem materialnym w postaci outplacementu i znaczących pakietów odpraw jest naszym najwyższym priorytetem w tym trudnym momencie.

Rzecznik KRAFTON

Choć nie podano oficjalnych powodów, dla których pracę straciło tak wielu deweloperów ze Striking Distance Studios, prawdopodobnie wpływ na to miał słaby wynik sprzedażowy The Callisto Protocol. Stworzenie „duchowego następcy” kultowego Dead Space kosztowało aż 162 miliony dolarów, jednak w związku z kiepskim stanem technicznym gry na premierę, wiele osób krytykowało produkcję. Spodziewano się, że tytuł zostanie sprzedany w liczbie 5 milionów egzemplarzy, jednak licznik zatrzymał się na 2 milionach.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Kup The Callisto Protocol

Pomimo tego, że twórcy wprowadzali do gry poprawki, The Callisto Protocol nadal ma „mieszane” recenzje na platformie Steam. Wsparcie gry zostało natomiast zakończone w czerwcu wraz z wydaniem Final Transmission – ostatniego DLC.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.