Premiera Wiedźmin Sirius coraz dalej? CD Projekt RED potwierdza zwolnienia w The Molasses Flood.

The Molasses Flood

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się niepokojące informacje, że CD Projekt RED od nowa zdefiniuje ramy projektowe Wiedźminia Sirius, a ostatnio pojawiły się potwierdzenia, że ów proces został zakończony. Niestety okazało się, że efektem ubocznym tegoż będą zwolnienia w The Molasses Flood należącym do „Redów”. Najnowsze doniesienia wskazują, że liczba osób, które pożegnały się z pracą w firmie, jest całkiem spora, zwłaszcza biorąc pod uwagę dotychczasowy rozmiar tej amerykańskiego studia.

CD Projekt RED potwierdza spore zwolnienia w The Molasses Flood, które pracowało nad projektem Wiedźmin Sirius

Wiedźmin Sirius
Wiedźmin Sirius

Zgodnie z komunikatem CD Projekt RED oraz informacjami pojawiającymi się w serwisie Linkedin łącznie z pracą w The Molasses Flood pożegnało się aż 29 deweloperów. Jak podało polskie studio, zespół opuściło 21 osób z USA oraz 8 pracowników z Polski.

W dość lakonicznym oświadczeniu przekazanym serwisowi Kotaku polska firma stwierdziła, że zmiany w projekcie wymusiły po prostu modyfikacje w kwestii zespołu, który nad nim pracuje.

Niestety, ale CD Projekt RED odmówiło wyjawienia jakichkolwiek dodatkowych informacji na temat Wiedźmina Sirius.

Przeczytaj też: Gry podobne do League of Legends

Informacje te mogą nieprzesadnie napawać optymizmem, zwłaszcza że The Molasses Flood jeszcze przed opisywanymi zwolnieniami było raczej małym studiem. Nie jest też jasne, ilu deweloperów obecnie w nim pracuje, więc cała sprawa wydaje się jeszcze bardziej tajemnicza. Pozostaje więc liczyć, że to ostatnie tego rodzaju działania „Redów”, a Wiedźmin Sirius trafi do sprzedaży już bez większych problemów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.