Assassin’s Creed Red przyczyną anulowania Immortals Fenyx Rising 2? Ubisoft może mieć inne priorytety

Assassins Creed Red

Jak niedawno informowaliśmy, Ubisoft miał anulować kontynuację Immortals Fenyx Rising na wczesnym etapie produkcji z powodu słabej sprzedaży. Przeszkody miały doprowadzić do porzucenia projektu, a także przeorganizowania zasobów w studiu. Teraz mówi się jednak, że powodem tej decyzji Ubisoftu może być między innymi Assassin’s Creed Red.

Kontynuacja Immortals Fenyx Rising miała zostać anulowana, by Ubisoft mógł skupić się na Assassin’s Creed Red

Jak przekazuje VGC, Ubisoft w oświadczeniu mówi, że przekierowano niektóre z kreatywnych zespołów i zasobów w studiu Ubisoft Quebec do innych, „niezapowiedzianych projektów”. Chociaż firma nie ujawniła dokładnych szczegółów na temat tych projektów, według Stephena Totilo – byłego szefa Kotaku i obecnego członka Axios – prawdopodobne anulowanie przez studio kontynuacji Immortals Fenyx Rising wiąże się z chęcią skupienia się na Assassin’s Creed Red i Hexe.

Chociaż Ubisoft nie potwierdził anulowania Immortals Fenyx Rising 2, plotki mogą sugerować zmianę priorytetów w studiu. W odpowiedzi na swój Twitterowy wpis Totilo zaznacza również, że według jego anonimowych źródeł Ubisoft chce postawić w przyszłości na projekty związane z Assassin’s Creed. Anulowanie sequelu Immortals Fenyx Rising mogłoby przyspieszyć prace nad nowymi grami z serii Assassin’s Creed, ale warto pamiętać, że pierwsza część przygód w świecie mitologii także zdobyła spore grono fanów po premierze w 2020 roku.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Kup Assassin’s Creed Mirage

Jeśli chodzi o Assassin’s Creed Red, informacje są na razie ograniczone. Wiemy, że akcja będzie się toczyć w feudalnej Japonii, a gracze prawdopodobnie będą mogli wcielić się w jedną z dwóch postaci – samuraja lub wojownika shinobi. Choć nie znamy jeszcze daty premiery gry, mówi się o 2024 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.