Diablo Immortal to dopiero początek? Blizzard pracuje nad mobilnym Warcraftem

Warcraft

Diablo Immortal spotkało się co prawda z dużą krytyką ze strony graczy, ale nie przeszkodziło to produkcji w wygenerowaniu ponad 100 mln dolarów. Nic więc dziwnego, że Blizzard pracuje nad kolejnymi grami mobilnymi. Niedawno zapowiedziano Warcraft Arclight Rumble. Okazuje się jednak, że to nie jedyna produkcja przeznaczona na smartfony i tablety osadzona we wspomnianym uniwersum.

REKLAMA

Blizzard pracuje nad „nieogłoszonym tytułem mobilnym Warcraft”

Niezapowiedziana gra mobilna Warcraft – ogłoszenie o pracę

Blizzard opublikował ogłoszenie o prace, z którego dowiadujemy się, że studio poszukuje dyrektora do prac nad „nieogłoszonym tytułem mobilnym Warcraft”, co potwierdza, że wspomniane Warcraft Arclight Rumble nie jest jedyną mobilną produkcją, którą rozwijają obecnie twórcy Diablo. Z informacji zawartych w ofercie wynika, że tajemniczy projekt ma otrzymywać regularne aktualizacje i wsparcie, co sugeruje kolejną grę-usługę na wzór Diablo Immortal.

Poszukiwany dyrektor ds. zarządzania produktem miałby również zająć się m.in. „tworzeniem, utrzymywaniem i optymalizowaniem modeli zarabiania, które poprawią długoterminowe przychody”. Wśród obowiązków wymienia się także konieczność współpracy z zespołami projektowymi, by mieć pewność, że poszczególne mechaniki gry „są zgodne z potrzebami graczy i celami biznesowymi” firmy.

Zobacz też: Najlepsze gry battle royale

Na konkretne szczegóły dotyczące kolejnej mobilnej produkcji osadzonej w uniwersum Warcrafta z pewnością będzie trzeba jeszcze nieco poczekać. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że tytuł mimo wszystko nie będzie wyróżniał się aż tak agresywnym systemem mikropłatności, jak ma to miejsce w przypadku wspomnianego Diablo Immortal.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!