Wiedźmin 3 z tajemniczą zagadką powiązaną z Cyberpunkiem 2077! Gracze nie potrafią jej rozwiązać

Wiedźmin 3

Next-genowy Wiedźmin 3 na PC boryka się z problemami, które są tak poważne, że CD Projekt RED został zmuszony do wydania specjalnego oświadczenia. Nie można jednak powiedzieć, że uaktualnienie jest jednoznacznie złe, bo raz, że na konsolach nie sprawia większych problemów, a dwa – wprowadza sporo nowej zawartości, nie wspominając już o samych poprawkach graficznych. Teraz gracze odkryli w świecie gry zagadkę nawiązująca do Cyberpunka 2077.

Next-genowy Wiedźmin 3 i zagadka nawiąząca do Cyberpunka 2077

Nowa zagadka w Wiedźminie 3

xLetalis, YouTuber znany z przygotowywania filmów z Wiedźmina 3, opublikował na swoim kanale materiał przedstawiający najnowszą zagadkę, która została dodana w niedawno wypuszczonej next-genowej aktualizacji. W południowo-wschodniej części Velen niedaleko siebie znajdują się trzy zrujnowane wieże. W każdej można znaleźć wajchę, a pociągnięcie wszystkich trzech spowoduje zespawnowanie mocnego przeciwnika. Gdy go pokonamy, na górce nieopodal pojawi się portal, który przeniesie nas do kolejnej wieży. Schodząc na sam dół, trafimy do ciemnego pokoju z nieśmiertelnymi widmami.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W pomieszczeniu obok znajdziemy jeszcze więcej widm i trzy kryształy, których aktywowanie zespawnuje kolejny portal pozwalający nam na ucieczkę. Co jeszcze ciekawsze, na ścianie jednego z ciemnych pokoi znajduje się poniższy symbol:

Wiedźmin 3 zagadka Cyberpunk 2077 FF:06:B5
Tajemniczy symbol w Wiedźminie 3, który przywodzi na myśl zagadkę „FF:06:B5” z Cyberpunka 2077

Zagadka „FF:06:B5” w Cyberpunku 2077 wciąż nie została rozwiązana, a ornament dodany w next-genowej aktualizacji Wiedźmina 3 zdecydowanie do niej nawiązuje. W istocie jest to bowiem identyczny symbol jak ten, który znajduje się w Night City.

Przeczytaj też: Najlepsze straszne gry

Graczom wciąż nie udało się rozwikłać przygotowanej przez Redów łamigłówki, choć po filmie xLetalisa z pewnością więcej osób podejmie wyzwanie. Rzecz jasna jest tu co rozwiązywać, ponieważ Paweł Sasko z CD Projekt RED potwierdził, iż zagadka „FF:06:B5” rzeczywiście ma swoje zakończenie.

Pod koniec warto wspomnieć, że w next-genowej aktualizacji Wiedźmina 3 dodano jeszcze m.in. możliwość pogłaskania Płotki oraz easter egg związany z Henrym Cavillem — serialowym Geraltem z Rivii. Z kolei wczoraj wybuchła mała afera dot. ukraińskiej lokalizacji ostatniej odsłony przygód Białego Wilka.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.