W ciągu roku Xbox chce wypuścić na rynek co najmniej 5 gier first-party

Xbox Series X|S gry

Dziś wielki dzień dla fanów Microsoftu. Amerykanie ogłosili już udostępnienie aplikacji Xbox na telewizorach Samsunga, dema gier w Xbox Game Pass i możliwość uruchamiania w chmurze tytułów spoza biblioteki, a także powiedzieli co nieco o planach dot. gier ekskluzywnych po przejęciu Activision Blizzard. Teraz dowiedzieliśmy się, że w ciągu najbliższego roku na Xboxie powinno zadebiutować co najmniej 5 gier first-party.

Nowe gry first-party na Xboxa — Microsoft dzieli się planami

Starfield Planeta
Starfield

W konferencji dla mediów Microsoft pochwalił się, że w ostatnim roku podatkowym wypuścił na rynek 5 dużych gier first-party:

  1. Microsoft Flight Simulator
  2. Psychonauts 2
  3. Age of Empires IV
  4. Forza Horizon 5
  5. Halo Infinite

Firma dodała, że w ciągu przyszłego roku podatkowego, zaczynającego się 30 czerwca, a kończącego 30 czerwca 2023 roku, Xbox planuje wypuścić co najmniej 5 gier first-party. Microsoft przyznał, że jest „na dobrej drodze, aby dobić do tej liczby lub nawet ją przekroczyć”.

Przeczytaj też: Najlepsze gry RPG w Xbox Game Pass

Na ten moment wiemy jedynie o Starfield i Redfall. Przynajmniej 3 pozostałe gry wciąż pozostają wielką niewiadomą, ale zapewne przynajmniej jedną z nich poznamy na niedzielnej konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase. Będziecie oglądać tę transmisję? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z