Jeszcze więcej gier na Xbox Games Showcase 2023? Przeciek zdradza, że Microsoft zmieni taktykę

Xbox Games Showcase 2023

Xbox Games Showcase 2023 oraz Starfield Direct zbliżają się wielkimi krokami. Użytkownicy konsol od Microsoftu oczekują, że w tym roku otrzymają zapowiedzi konkretnych tytułów, szczególnie biorąc pod uwagę, że ostatni exclusive — Redfall — nie spełnił oczekiwań. Tymczasem Jez Corden, czyli znany dziennikarz, podczas podcastu Xbox Two zdradził, że gigant z Redmond prawdopodobnie chce zmienić taktykę i zaprezentować też gry, które swoje premiery będą miały później niż w ciągu 12 miesięcy.

Microsoft pokaże więcej gier na Xbox Games Showcase 2023?

Podcast Xbox Two

Na Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 otrzymaliśmy zapowiedź niemal 50 gier, które miały mieć swoją premierę w ciągu najbliższych 12 miesięcy na Xboxach oraz PC. Jak wiadomo, cel został prawie osiągnięty, gdyż tylko 13 z ogłoszonych tytułów nie trafiło w ręce graczy. Tym razem jednak możliwe, że Microsoft zmieni swoją taktykę — jak zdradził Jez Corden — Amerykanie dodatkowo chcą zaprezentować produkcje, które trafią do graczy w dalszej perspektywie niż najbliższy rok. Podczas ostatniego podcastu Xbox Two dziennikarz powiedział:

„Z tego co słyszałem, niektóre z gier, które mają zostać zaprezentowane na Xbox Games Showcase, są na pewno zaplanowane na późniejszy okres niż najbliższe 12 miesięcy”.

Jez Corden

Jeśli słowa Cordena okażą się prawdziwe to czerwcowy Xbox Games Showcase 2023 może przynieść graczom jeszcze więcej zapowiedzi, niż początkowo zakładali. Choć wśród „pewniaków” na pokazie wymieniało się Hellblade 2, Forza Motorsport, czy Avowed, tak możliwe jest ogłoszenie takich tytułów jak np. Fable. Warto przypomnieć, że szef Xboxa — Phil Spencer — zapewniał użytkowników, że mają „kolekcje gier”, a biorąc pod uwagę nie najlepszą ostatnio passę Microsoftu, prawdopodobne jest, że Amerykanie będą chcieli pokazać wszystko to, co mają.

Warto jednak zaznaczyć, że nie wiadomo, jakie ostatecznie Microsoft szykuje pokazy gier na najbliższy Xbox Games Showcase, który odbędzie się 11 czerwca 2023 roku. Dopiero podczas wydarzenia gigant z Redmond odkryje wszystkie karty i być może zaskoczy graczy ilością premier.

Zobacz też: Gry podobne do League of Legends

Na koniec przypomnijmy, że wyjątkowo w tym roku odbędzie się także Xbox FanFest w Warszawie, podczas którego wraz z innymi graczami będzie można obejrzeć Xbox Games Showcase oraz Starfield Direct. Podobnie jak poprzednim razem — oba wydarzenia otrzymają polską lokalizację.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.