Xbox otrzyma „kolekcje gier”? Phil Spencer komentuje i daje nadzieję graczom

Fallout 3 Phil Spencer Xbox

Użytkownicy Xboxów mogą być w ostatnim czasie rozczarowani. Najnowszy exclusive Microsoftu — Redfall zbiera negatywne recenzje, przez co gracze zaczynają powątpiewać w sukces Starfielda. Tymczasem szef Xbox Gaming — Phil Spencer — udzielił wywiadu dla Kinda Funny Games, gdzie zaznaczył, że mają „kolekcje gier”, co rozpoczęło falę domysłów wśród fanów „Zielonych”.

„Mamy kolekcje gier” – Szef Xboxa wlewa nadzieję w serca graczy

Collections of Games coming…🤔 #GearsCollection pic.twitter.com/47DiqTKjWI

— Idle Sloth💙💛 (@IdleSloth84_) May 7, 2023

Collections of Games coming…🤔 #GearsCollection pic.twitter.com/47DiqTKjWI

— Idle Sloth💙💛 (@IdleSloth84_) May 7, 2023

Phil Spencer w ostatnim czasie udzielił obszernego wywiadu, w którym stwierdził, że Xbox One przegrał w rywalizacji z PS4, co spowodowało, że Microsoft chce stworzyć infrastrukturę, gdzie konsola jest głównym jej elementem, ale nie jest jedyna. Tym samym warto zauważyć, że największe zyski generuje nie sprzedaż urządzeń, a usługi, które oferuje korporacja. Choć Spencer uważa, że samo tworzenie gier nie wystarcza, aby wygrać wyścig z Sony oraz Nintendo, to podczas wywiadu dla Kinda Funny Games podzielił się ciekawą informacją.

Jak możemy zobaczyć na wyciętym fragmencie, szef Xbox Gaming opowiada:

„Nadchodzi Starfield, nadchodzi Forza Motorsport, nadchodzi Hellblade, mamy kolekcje gier i widziałem dobre buildy Avowed”.

Phil Spencer

Co to może oznaczać? Fani w komentarzach już zacierają ręce i zastanawiają się, czym mogą być wspomniane „kolekcje gier”. Użytkownicy Xboxów po cichu liczą najbardziej na remastery takich serii jak Fallout, Gears of War czy Fable. Warto zauważyć, że najbardziej prawdopodobna wydaje się premiera Gears of War Collection, ponieważ już od jakiegoś czasu pojawiają się plotki o tym pakiecie.

Niektórzy jednak nie podzielają tego optymizmu i zauważają, że Phil Spencer mógł nazwać tak wszystkie gry, nad którymi pracują studia należące do rodziny Xboxa lub określić tak nadchodzącego Starfielda oraz Forzę Motorsport.

Zobacz też: Najlepsze gry z Mario na Nintendo Switch

Nie wiadomo co Phil Spencer miał konkretnie na myśli. Graczom pozostaje czekać na Xbox Games Showcase oraz Starfield Direct, które odbędą się 11 czerwca 2023 roku. Możliwe, że podczas pokazów poznamy najbliższe premiery gier.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.