Xbox boi się GTA 6. „Zieloni” przekładają daty premier swoich gier, aby nie konkurować z Rockstarem

Xbox logo GTA 6

Xbox Games Showcase 2024 przyciągnął przed ekrany miliony widzów. W trakcie pokazu zaprezentowano materiały z wielu wyczekiwanych gier, takich jak Fable, Doom: The Dark Ages czy Gears of War E-Day, jednak żadna z nich pod względem popularności nie może równać się z GTA 6. Kierownictwo Xboxa doskonale zdaje sobie z tego sprawę i otwarcie deklaruje, że nie zamierza walczyć o uwagę graczy z nadchodzącym hitem.

Microsoft zdaje sobie sprawę z ogromnej popularności GTA 6

Pierwszy zwiastun GTA 6

Matt Booty, dyrektor działu Xbox Game Studios, był gościem 321. odcinka podcastu Strictrly Business.

W trakcie rozmowy odniósł się do nieujawnienia choćby przybliżonych dat premier gier, które zostały zaprezentowane podczas Xbox Games Showcase 2024.

Jak twierdzi Matt Booty, taka praktyka pozwala uniknąć konieczności konkurowania z najnowszą odsłoną serii Grand Theft Auto.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Uważam, że wielu wydawców będzie planowało premiery, mając na uwadze debiut GTA 6 […]. Z pewnością każdy w branży chce mieć pewność, że jego gra nie wyląduje w cieniu wielkiej premiery konkurencji, ale my po prostu musimy zostawić sobie otwarte drzwi.

Matt Booty

Innym problemem, na który wskazuje Booty, jest ryzyko stworzenia wewnętrznej konkurencji. Wydanie wielu tytułów należących do Xboxa w krótkich odstępach czasu utrudni odniesienie sukcesu rynkowego.

Mamy całkiem duże portfolio. Całkiem sporo gier trafi na półki sklepowe wiosną i jesienią. Dlatego pozostawiamy sobie wolną rękę co do konkretnej daty premiery, ponieważ patrzymy przyszłościowo i upewniamy się, że wszystko zostało odpowiednio zaplanowane, aby nie wchodzić sobie w drogę.

Matt Booty

GTA 6 zadebiutuje jesienią 2025 roku. W pierwszej kolejności tytuł trafi wyłącznie na konsole Xbox Series S|X oraz PlayStation 5.

Źródło: Gamesradar

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.