Microsoft podnosi ceny za Xboxa Series X|S w Japonii. Niepokojący początek trendu?

xbox series x|s

Z Japonii dotarła do nas właśnie niepokojąca informacja. Okazało się bowiem, że Microsoft zdecydował się na podniesienie cen Xboxów Series X|S na tamtejszym rynku. Podwyżki nie są zbyt wygórowane, ale i tak sugerują zastanowić się, czy to dopiero ich początek.

REKLAMA

Microsoft podnosi ceny za konsole. Japończycy zapłacą więcej za Xboxa Series X|S

Prezentacja konsoli Xbox Series X

Najnowsze podwyżki sugerowanych cen detalicznych za konsole Microsoftu w Japonii sięgnęły 5000 jenów za każdą z konsol. Oznacza to, że gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni zapłacą teraz 59978 jenów (ok. 2000 zł) za Xboxa Series X oraz 37978 jenów (ok. 1260 zł) za Xboxa Series S.

Gigant z Redmond tłumaczy swoją decyzję oceną kondycji japońskiego rynku. Według przedstawicieli tamtejszego oddziału firmy podwyżka ma za zadanie utrzymać rozsądną spójność pomiędzy cenami w różnych regionach.

Zobacz też: Co to jest AMD FSR?

Informacja ta jest tym bardziej niepokojąca, że już wcześniej Sony zdecydowało się na podobny krok ze swoim PS5 w m.in. Europie. Microsoft zapewniał natomiast, że nie widzi potrzeby podnoszenia cen w przypadku Xboxa Series X|S. Inaczej ma się to w przypadku kosztów gier od „Zielonych”, gdzie już zapowiedziano podwyżkę sięgającą 50 zł.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!