Kolejne zwolnienia w Ubisofcie. Redukcja etatów obejmuje ponad 100 pracowników

ubisoft logo

Fala zwolnień wciąż przetacza się przez branżę gier. Ostatnio informowaliśmy o redukcji etatów w Cryptic Studios, Bungie czy Motorsport Games. Teraz okazuje się, że Ubisoft ponownie żegna swoich pracowników.

Ubisoft zwolnił 124 pracowników

ubisoft logo
Logo Ubisoft

W oficjalnym oświadczeniu dla serwisu VGC Ubisoft przekazał informacje o kolejnych zwolnieniach w firmie. Redukcja etatów dotyczy głównie kanadyjskich oddziałów oraz globalnego zespołu IT. Z pracą pożegnały się 124 osoby.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy każdy zespół Ubisoftu szukał sposobów usprawnienia naszych działań i zwiększenia naszej zbiorowej wydajności, abyśmy byli lepiej przygotowani do osiągnięcia sukcesu w dłuższej perspektywie. W tym kontekście ogłosiliśmy dzisiaj, że reorganizujemy ogólne i administracyjne funkcje naszych kanadyjskich studiów oraz zmniejszamy zatrudnienie w Hybride (nasze studio VFX z siedzibą w Montrealu) oraz w naszym globalnym zespole IT, co łącznie wpływa na 124 stanowiska.

Ubisoft

Ubisoft zapewnia jednocześnie, że każdy pracownik, który został zwolniony, otrzyma kompleksowe wsparcie. Firma zaznacza także, że „restrukturyzacja nie ma wpływu na nasze zespoły produkcyjne”.

Na początku roku Ubisoft przekazał, że zamierza dokonać cięć kosztów o około 200 milionów euro w przeciągu dwóch najbliższych lat. W związku z tym został zamknięty między innymi polski oddział firmy. Wówczas 60 pracowników pożegnało się ze swoimi stanowiskami w Polsce, Hiszpanii, Holandii, w krajach skandynawskich oraz we Włoszech. We wrześniu tego roku podano natomiast, że w planach jest zamknięcie Ubisoft London i zwolnienie 54 osób.

Zobacz też: Gry na PS Vita

Zwolnienia w branży gier to ostatnio prawdziwa plaga. Jak możemy dowiedzieć się ze strony Videgameslayoffs, w 2023 roku około 6500 osób pożegnało się z pracą w tym sektorze. Niepokojące statystyki wciąż jednak rosną.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.