PlayStation z kolejnymi zwolnieniami? Redukcja etatów miała dotknąć również twórców Little Big Planet

Sackboy Wielka Przygoda

Wczoraj informowaliśmy o zwolnieniach w jednym z ważniejszych studiów Sony. Następnie w sieci pojawiła się wiadomość o odejściu z japońskiej firmy doświadczonej producentki, która pracowała nad ponad 120 grami PlayStation. Okazuje się jednak, że to nie koniec złych wieści. Do redukcji etatów najwyraźniej doszło również w Media Molecule.

Doniesienia o zwolnieniach w kolejnym zespole PlayStation. Media Molecule miało poinformować pracowników o redukcji etatów

Dreams – zwiastun premierowy

O zwolnieniach w brytyjskim studiu donoszą źródła GLHF (dzięki VGC). Według wspomnianej redakcji twórcy serii Little Big Planet i Dreams zorganizowali dziś wewnętrzne spotkanie, na którym poinformowali pracowników o planowanej redukcji etatów. W efekcie z zespołu ma odejść około 20 ze 135 zatrudnionych deweloperów.

Niewykluczone, że zwolnienia w Media Molecule związane są z niedawnym zakończeniem wsparcia dla gry Dreams. Obecnie brytyjskie studio pracuje jednak nad nowym projektem, który w żaden sposób nie jest powiązany ze wspomnianym tytułem. Niestety twórcy serii Little Big Planet nie podzielili się jeszcze żadnymi szczegółami na temat swojej kolejnej produkcji.

Zobacz też: Najlepsze monitory gamingowe do 600 zł

Na koniec warto przypomnieć, że w 2023 roku ponad 6 tysięcy pracowników branży gier straciło pracę. W ciągu ostatnich miesięcy do zwolnień doszło m.in. w takich studiach jak Crystal Dynamics, BioWare czy też CD Projekt RED.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.