Call of Duty 2023 z datą premiery? Wiarygodny przeciek zdradza, kiedy na sklepowe półki trafi nowy CoD

Call of Duty Modern Warfare

Ostatni raport finansowy Acivision Blizzard za pierwszy kwartał 2023 roku jasno pokazuje, że po raz pierwszy w historii wydawca zarobił więcej z działu komputerów osobistych niż konsol. Tymczasem dzięki wspomnianemu dokumentowi oraz informacjom znanego dziennikarza i leakera — Toma Hendersona — poznaliśmy więcej szczegółów o premierze najnowszego Call of Duty. Wszystko wskazuje na to, że w 2023 roku otrzymamy nie tylko zapowiedziane już Call of Duty Warzone Mobile, ale także kolejną pełnoprawną część serii CoD.

Call of Duty 2023 z datą premiery — przeciek ujawnia też terminy beta testów

Zwiastun Call of Duty: Mobile Warzone

Call of Duty to gra, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jak mogliśmy przeczytać w raportach Sony — seria FPS-ów od Activision sprzedaje się najlepiej na PlayStation 4 oraz PlayStation 5 ze wszystkich gier. Jak wiadomo, japońska korporacja stara się na wszystkie sposoby zablokować fuzję Activision Blizzard z Microsoftem z obawy właśnie o serię Call of Duty. Tymczasem z raportu finansowego wydawcy m.in. Overwatcha czy World of Warcraft możemy przeczytać:

„Zespoły Activision ciężko pracują nad kolejną coroczną odsłoną premium rewelacyjnej serii oraz Call of Duty: Warzone Mobile, obie są planowane na koniec tego roku”.

Raport finansowy Activision Blizzard

Wspomniany dokument sugeruje, że jeszcze w tym roku otrzymamy, oprócz Call of Duty: Mobile Warzone, kolejną odsłonę serii. Nieco więcej światła na sprawę zdradza źródło Insider Gaming. Przeciek informuje o możliwych datach beta testów, ale przede wszystkim dowiadujemy się, że premiera Call of Duty 2023 prawdopodobnie odbędzie się 10 listopada 2023 roku. Pozostałe terminy, o których możemy przeczytać:

  • Pierwsze beta testy dla PS4 oraz PS5 – 6-10 października
  • Drugie beta testy dla PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz PC – 12-16 października
  • Wczesny dostęp do kampanii – 2 listopada

Za sprawą Toma Hendersona dowiadujemy się również, że zapowiedź najnowszej odsłony Call of Duty możemy otrzymać w sierpniu 2023 roku. Oprócz tego przeciek zdradza, że część ta podobno ma być kontynuacją Modern Warfare 2, a dodatkowo w grze pojawią się zombie, choć jak zaznacza źródło, nie wiadomo w jakim trybie.

Zobacz też: Najlepsze platformówki

Oczywiście informacje podane przez Insider Gaming nie są potwierdzone, a na oficjalne terminy oraz ogłoszenie nowego Call of Duty musimy poczekać, być może do wspomnianego sierpnia 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.