„Redzi” podkręcają tempo pracy nad kolejną grą z uniwersum Wiedźmina. Zespół liczy już 220 osób

Wiedźmin Polaris

CD Projekt RED, czyli polskie studio odpowiadające za m.in. serię Wiedźmin, czy Cyberpunk 2077, pochwaliło się danymi sprzedażowymi za pierwszy kwartał 2023 roku. Jak wynika z raportu trzecia część historii Geralta wskoczyła do top 10 najlepiej sprzedających się gier w historii. Tymczasem według sprawozdania coraz większa liczba deweloperów pracuje nad kolejną grą z uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego — Wiedźminem Polaris.

CD Projekt RED zwiększa liczbę deweloperów, którzy pracują nad Wiedźminem Polaris

Liczba deweloperów pracujących nad projektami CD Projekt Red
Liczba deweloperów pracujących nad poszczególnymi projektami na przestrzeni lat w CD Projekt RED.

Jeszcze do niedawna spora część graczy uważała, że Wiedźmin Polaris będzie czwartą częścią serii zapoczątkowanej w 2007 roku. Tymczasem pod koniec marca „Redzi” sprostowali tę informację, gdyż wspomniany projekt będzie pierwszą grą z nowej trylogii. Nie są znane na razie żadne szczegóły tej produkcji, jednak jak wynika z powyższego wykresu, od 2021 roku rośnie liczba deweloperów, którzy pracują nad Wiedźminem Polaris.

Na daną chwilę najwięcej deweloperów z CD Projekt RED pracuje nad DLC do Cyberpunka 2077 – Phantom Liberty, co nie może dziwić, gdyż już podczas Summer Game Fest ma ruszyć akcja promocyjna dodatku i być może wtedy poznamy datę premiery. Natomiast nad Wiedźminem Polaris pracuje już 220 deweloperów — i jak możemy się dowiedzieć z konferencji — zespół ten stale się powiększa.

Jak widać na wykresie „Redzi” zrezygnowali z tworzenia mobilnej gry o zabójcy potworów, a także mniej programistów pracuje nad Gwintem, wsparciem dla Cyberpunka 2077 oraz next-genowym Wiedźminem 3. Warto także przypomnieć, że już pod koniec marca CD Projekt Red planowało przebudować projekt Wiedźmin Sirius i jak wynika z udostępnionego raportu, „nowe ramy” zostały ustalone na początku maja.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

Kup Wiedźmin 3: Dziki Gon

Na ewentualne szczegóły powyższych projektów musimy jeszcze poczekać. Pod koniec warto przypomnieć, że polski zespół pracuje też nad Wiedźmin Remake, czyli pierwszej części przygód Geralta z Rivii w zupełnie nowym wydaniu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.