Dead Space 2 także otrzyma remake? Odświeżona wersja pierwszej części może zdradzać plany Electronic Arts

Dead Space 2

Recenzje Dead Space Remake potwierdziły, że deweloperzy z EA Motive stanęli na wysokości zadania. Nowa wersja przygód Isaaca Clarke’a jest również jedną z najchętniej kupowanych gier na Steam. Z pewnością wielu graczy serii chciałoby także zagrać w remake Dead Space 2. Niewykluczone, że Electronic Arts spełni marzenia fanów.

W Dead Space Remake można znaleźć easter egg, który nawiązuje do miejsca akcja drugiej części serii

Dead Space Remake – zwiastun premierowy

Skąd przypuszczenia, że amerykańska firma jest zainteresowana stworzeniem nowej wersji Dead Space 2? Przede wszystkim wydawcę do podjęcia takiej decyzji może zachęcić sukces odświeżonej wersji pierwszego Dead Space’a. Okazuje się jednak, że we wspomnianej produkcji znajduje się także easter egg, który może zdradzać plany Electronic Arts.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tryb Nowa Gra Plus w Dead Space Remake oprócz możliwości zobaczenia alternatywnego zakończenia historii oferuje również inne atrakcje. Mowa tutaj m.in. o kilku nowych dziennikach tekstowych, które nie są obecne podczas pierwszego podejścia. Jeden ze wpisów w szczególności przykuł uwagę redakcji GameSpot.

Chodzi o wymianę wiadomości pomiędzy dwoma postaciami, które rozmawiają o potencjalnych nowych miejscach zatrudnienia. W rozmowie wspomniane zostaje znajdujące się na Tytanie miasto Sprawl. Lokacja powinna być świetnie znane graczom, którzy mieli okazję zagrać w Dead Space 2.

Oczywiście wspomniana „znajdźka” może być jedynie zwykłym ukłonem w stronę fanów serii. Warto jednak wspomnieć, że kilka miesięcy temu jeden z deweloperów w rozmowie z serwisem VGC udzielił wypowiedzi, która sugerowała, że deweloperzy oraz wydawca faktycznie rozważają także stworzenie remake’u Dead Space 2.

Zobacz też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Na koniec warto przypomnieć, że Dead Space Remake dostępny jest na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Zainteresowani powinni również rzucić okiem na materiał wideo, w którym odświeżona wersja przygód Isaaca Clarke’a została porównana z wydanym w grudniu The Callisto Protocol.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.