Wyciekł gameplay z gry Harry Potter: Quidditch Champions. Wygląda jak… Fortnite na miotłach

Harry Potter quidditch Champions

Niewątpliwie można uznać Hogwarts Legacy za ogromny sukces Warner Bros., gdyż tytuł sprzedaje się rewelacyjnie, ale także prezentuje się bardzo dobrze, zarówno na konsolach nowej jak i poprzedniej generacji. Choć warto zauważyć, że gracze mogli czuć się rozczarowani, gdy dowiedzieli się, że w najnowszej produkcji z uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling zabraknie możliwości gry w Qudidditcha. Dlatego w kwietniu otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź nowej gry — Harry Potter: Quidditch Champions — a w ostatnim czasie ruszyły zamknięte beta testy, dzięki którym teraz poznaliśmy sporo szczegółów dotyczących rozgrywki.

Wyciekł gameplay z gry Harry Potter: Qudditch Champions

Zwiastun beta testów Harry Potter: Quidditch Champions

Premiera Hogwarts Legacy na Xboxach Series X|S, PlayStation 5 oraz PC odbyła się 10 lutego 2023 roku i co tu dużo kryć — produkcja podbiła serca fanów Harry’ego Pottera (i nie tylko), przy okazji zgarniając bardzo dobre recenzje chociażby na Metacritic. Tymczasem, na fali popularności dzieła od Avalanche Software, została zapowiedziana kolejna produkcja, która tym razem ma się skupić tylko na Qudditchu, czyli sporcie, którego zabrakło w Dziedzictwie Hogwartu. W ten weekend natomiast odbyły się zamknięte beta testy gry Harry Potter: Quidditch Champions, ale jeden z uczestników nie dotrzymał tajemnicy i udostępnił na Reddicie fragmenty rozgrywki, które jak warto podkreślić, zostały bardzo szybko usunięte.

Jak mogliśmy zobaczyć na filmach na MP1st, Harry Potter: Quidditch Champions zapewni nam możliwość personalizacji postaci oraz całej drużyny, a sama produkcja udostępni 10 szablonów postaci jak np. Harry, Ron, Ginny, czy Draco. Dodatkowo będziemy mogli zmieniać wygląd mioteł oraz wybrać kolor śladu, jaki pozostawi wspomniany środek lokomocji. Oprócz tego będziemy mogli dopasować cieszynkę, co od razu może się skojarzyć z grą Fortnite, tym bardziej że Harry Potter: Quidditch Champions posiada bardzo podobną grafikę do produkcji Epic Games.

Udostępnione filmy przedstawiają potyczki treningowe oraz fragment meczów, które prezentują się naprawdę dobrze. Choć nie da się ukryć, że sam model latania przypomina ten znany z Hogwarts Legacy.

Zobacz też: Gry podobne do LoL-a

Na koniec przypomnijmy, że Harry Potter: Quidditch Champions pojawi się na PC oraz konsolach, które nie zostały jeszcze sprecyzowane. Unbroken Studios nie podało daty premiery swojej produkcji.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.