Komisja Europejska ponownie przedłuża termin wydania zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

activision blizzard microsoft

Komisja Europejska poinformowała na początku marca, że decyzja w sprawie wydania zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft zostanie przedstawiona 25 kwietnia. Amerykańska firma dostarczyła jednak europejskiemu regulatorowi nowe środki zaradcze. Dlatego też – jak się okazuje – urzędnicy będą potrzebować jeszcze więcej czasu na zbadanie wspomnianej transakcji.

REKLAMA

Komisja Europejska potrzebuje nieco więcej czasu na zbadanie sprawy przejęcia Activision Blizzard

Xbox + Activision Blizzard
Xbox Activision Blizzard

Zgodnie z przekazanymi informacjami, Komisja Europejska przesunęła termin wydania zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft o blisko miesiąc. Ostateczna decyzja europejskiego regulatora ma zostać przedstawiona 22 maja.

Rzecznik Microsoftu w oświadczeniu dla agencji Reuters (dzięki VGC) podkreślił natomiast, że amerykańska firma dzięki umowom podpisanym z Nintendo oraz firmami takimi jak NVIDIA, Boosteroid oraz Ubitus dotrzymała obietnicy w sprawie dostarczenia gier z serii Call of Duty większej liczbie graczy na większej liczbie urządzeń.

Zobacz też: Najlepsze smartfony do 1000 zł

Warto pamiętać, że ostatecznej decyzji w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft wciąż nie podjęło również CMA. Amerykańska firma potwierdziła natomiast kilka dni temu, że nie prowadzi obecnie negocjacji z Sony w sprawie przyszłości serii Call of Duty na konsolach PlayStation.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać