Komisja Europejska ponownie przedłuża termin wydania zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Komisja Europejska poinformowała na początku marca, że decyzja w sprawie wydania zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft zostanie przedstawiona 25 kwietnia. Amerykańska firma dostarczyła jednak europejskiemu regulatorowi nowe środki zaradcze. Dlatego też – jak się okazuje – urzędnicy będą potrzebować jeszcze więcej czasu na zbadanie wspomnianej transakcji.

Komisja Europejska potrzebuje nieco więcej czasu na zbadanie sprawy przejęcia Activision Blizzard

Xbox + Activision Blizzard
Xbox Activision Blizzard

Zgodnie z przekazanymi informacjami, Komisja Europejska przesunęła termin wydania zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft o blisko miesiąc. Ostateczna decyzja europejskiego regulatora ma zostać przedstawiona 22 maja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rzecznik Microsoftu w oświadczeniu dla agencji Reuters (dzięki VGC) podkreślił natomiast, że amerykańska firma dzięki umowom podpisanym z Nintendo oraz firmami takimi jak NVIDIA, Boosteroid oraz Ubitus dotrzymała obietnicy w sprawie dostarczenia gier z serii Call of Duty większej liczbie graczy na większej liczbie urządzeń.

Zobacz też: Najlepsze smartfony do 1000 zł

Warto pamiętać, że ostatecznej decyzji w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft wciąż nie podjęło również CMA. Amerykańska firma potwierdziła natomiast kilka dni temu, że nie prowadzi obecnie negocjacji z Sony w sprawie przyszłości serii Call of Duty na konsolach PlayStation.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.