Microsoft udaje, że… nie słyszał o Call of Duty. Komiczna odpowiedź firmy na zarzuty FTC

Call of Duty - Xbox logo

Microsoft nadal prowadzi spór z Federalną Komisją Handlu w sprawie przejęcia Activision Blizzard. Ostatni pozew komisji wniósł sporo argumentacji, która miałaby pomóc zablokować transakcję m.in. na podstawie popularności Call of Duty. Tymczasem gigant z Redmond w swojej odpowiedzi na zarzuty FTC stwierdził, że… nie słyszał zbyt wiele o tej jednej z najbardziej dochodowych serii strzelanek.

Microsoft nie wie, kiedy Call of Duty miało swoją premierę

W swoim sporze z Federalną Komisją Handlu Microsoft zdaje się wykorzystywać wszystkie luki prawne, które mogłyby mu pomóc. Wiemy o tym dzięki graczom, którzy dokładnie sprawdzają kolejne strony dokumentu odpowiadającego na zarzuty FTC. W ten sposób mogliśmy odkryć, że według „Zielonych” sam pozew jest niezgodny z amerykańską konstytucją.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Później zrobiło się jeszcze ciekawiej, bo zdaniem Sony oraz FTC przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft doprowadziłoby do monopolizacji na rynku gier. Microsoft odpowiedział także i na to, argumentując, że jego Xbox sprzedawał się najgorzej ze wszystkich najważniejszych konsol.

Teraz dzięki użytkownikowi Twittera znanemu jako Matt Stoller poznajemy kolejne elementy uzasadnienia zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Gigant z Redmont stwierdził, że zwyczajnie brakuje mu wiedzy lub informacji co do prawdziwego postrzegania Call of Duty przez branżę. Co więcej, firma ma nawet nie wiedzieć, kiedy odbyła się premiera oryginalnego Call of Duty. Poprosiła więc o przedstawienie stosownych źródeł.

Cała sprawa może wydawać się komiczna, ale stanowi raczej o umiejętnościach prawników Microsoftu. Wygląda na to, że FTC zwyczajnie nie poparło swoich zarzutów co do Call of Duty żadnymi przekonującymi danymi. Oficjalnie „Zieloni” nie mają oczywiście obowiązku wiedzieć, jak bardzo ta popularna seria oddziałuje na rynek.

Zobacz też: Gry przygodowe na PC i konsole

Pozostaje jeszcze kwestia, jak na to wszystko zareaguje sam sąd. Na razie jednak mało wskazuje, że spór między Microsoftem i FTC zakończy się w najbliższym czasie.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.