PlayStation Project Q rozczaruje baterią? Sprzęt Sony ma zaoferować śmiesznie niski czas rozgrywki

ps project q

W zeszłym tygodniu podczas PlayStation Showcase Jim Ryan zaprezentował nowy handheld od Sony. PS Project Q nie został ciepło przyjęty i jest wyśmiewany przez graczy ze względu na niską funkcjonalność. Tymczasem według najnowszych przecieków od Toma Hendersona — znanego insidera — wspomniane urządzenie ma zaoferować krótki czas rozgrywki.

PlayStation Project Q prawdopodobnie zaoferuje krótki czas rozgrywki

Po ogłoszeniu PlayStation Project Q na Sony wylała się fala krytyki, gdyż nie będzie to „samodzielne” urządzenie, a jedynie umożliwi ono strumieniowanie rozgrywki z PS5. Spora część użytkowników naśmiewa się z nowego sprzętu Japończyków, ponieważ według graczy jest on tym samym, co Nintendo Wii U z 2012 roku. Wygląda na to, że coś może być na rzeczy odnośnie faktu, iż PlayStation Project Q jest przestarzałe, gdyż jak wskazują ostatnie doniesienia, pierwszy patent na ten handheld rzekomo został złożony w 2015 roku, a zatwierdzony dopiero 2 lata później.

Nie jest to jedyna nowa informacja, którą mogliśmy poznać. Znany dziennikarz — Tom Henderson — na łamach Insider Gaming podzielił się wiadomością, że PlayStation Project Q prawdopodobnie będzie oferowało od 3 do 4 godzin rozgrywki. Warto zauważyć, że Henderson posiada sprawdzone przecieki, wszak już na początku maja informował, że na PlayStation Showcase 2023 możemy spodziewać się prezentacji handhelda, który zaoferuje rozgrywkę w technologii Remote Play.

Według Hendersona sukces lub porażka PlayStation Project Q zależy przede wszystkim od ceny. Jak zauważa dziennikarz, jeżeli cena będzie oscylowała w okolicach 200 dolarów (ok. 845 zł), użytkownicy PS5 mogą się na ten sprzęt skusić. Jednak na razie żadne szczegóły na temat wspomnianej ceny nie zostały ujawnione – wiemy jedynie, że według ostatnich plotek możemy spodziewać się premiery PlayStation Project Q pod koniec listopada 2023 roku.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

Kup PlayStation 5

Oczywiście są to jedynie niepotwierdzone informacje, a na oficjalne szczegóły musimy jeszcze poczekać. Mimo to warto mieć na uwadze, że Tom Henderson słynie ze swoich dojść w branży, dlatego jest wysoka szansa, że i tym razem mężczyzna się nie myli.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.