Redfall znokautowany. W niecały miesiąc po premierze gra Arkane nie obchodzi już niemal nikogo

Redfall

Premiera Redfall miała miejsce 2 maja 2023 roku i mówiąc, że nie należała do udanych, to jak nie powiedzieć nic. Produkcja po 6 dniach od debiutu trafiła do niechlubnego rankingu 100 najgorszych gier na Steamie i bardzo szybko stracił graczy. Tymczasem Arkane kontynuuje swoją nie najlepszą passę, gdyż Redfall wypadł z top 50 najchętniej ogrywanych gier na Xboxach m.in. w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych, a w Wielkiej Brytanii zajmuje 48 miejsce.

Redfall zawodzi i wylatuje z top 50 najchętniej ogrywanych gier na Xboxa w Polsce i USA

Zwiastun premierowy Redfall

Nie da się ukryć, że na Redfall czekała spora rzesza graczy, którzy w większości zawiedli się już przed premierą, gdyż w dniu debiutu gra nie oferowała na Xboxach rozgrywki w 60 FPS-ach. Po tej informacji wylała się fala negatywnych komentarzy, jednak producenci zapewnili, że wprowadzą łatkę, która to naprawi. Od debiutu jednak minął już prawie miesiąc, a deweloperzy z Arkane Studio wydali zaledwie jedną skromną aktualizację, więc nic dziwnego, że gracze odwracają się od Redfall.

Jak wiadomo, 48,5% użytkowników Xboxów pochodzi z USA oraz Wielkiej Brytanii, więc można śmiało założyć, że to właśnie gracze z tych dwóch krajów odpowiadają w głównej mierze za porażkę lub sukces danej produkcji. Tymczasem jak możemy się dowiedzieć, Redfall wypadł z top 50 najchętniej ogrywanych gier w Stanach Zjednoczonych, natomiast w Wielkiej Brytanii zajmuje 48 miejsce. Jest to naprawdę słaby rezultat gry od Arkane Studios, tym bardziej że tytuł ten w dniu premiery trafił do biblioteki Xbox Game Pass.

Podobnie sytuacja ma się w Polsce, gdyż tutaj również Redfall wypadł z top 50 najchętniej ogrywanych gier na Xboxach; rodzimym graczom najwyraźniej nie przypadł do gustu FPS z wampirami w roli głównej. Co warte zanotowania, zapewne sytuacja wygląda podobnie także w innych krajach, choć z oczywistych względów nie byliśmy w stanie sprawdzić statystyk w każdym państwie.

Zobacz też: Najlepsze kamery samochodowe

Kup Redfall

Co ciekawe, Arkane mimo kiepskiego startu Redfall rzekomo rozpoczyna już produkcję nowej gry AAA. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki, aby nadchodzący tytuł zanotował lepszy start niż hucznie zapowiadany FPS, którego dotyczy niniejszy news.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.