Genshin Impact wyborem graczy podczas The Game Awards 2022? MiHoYo oskarżone o przekupywanie fanów!

Sonic Fronters Genshin Impact

The Game Awards poza wieloma konkurencjami, w których jury decydują o przyznaniu statuetki, oferuje także plebiscyt dla fanów rozgrywki elektronicznej. Okazało się, że gracze mają zupełnie inny gust niż znane nazwiska, bo faworytami w kategorii Players’ Voice Award 2022 zostały tytuły, które w oficjalnych nominacjach niczym się nie wyróżniły.

Genshin Impact i Sonic Frontiers faworytami w kategorii Player’s Voice na The Game Awards 2022 – gracze zarzucają chińskiej produkcji przekupywanie fanów

Zwiastun The Game Awards 2022

Podczas ceremonii The Game Awards 2022 większość fanów oraz analityków rynku przewiduje zaciekłą walkę o tytuł Game of the Year 2022  między God of War: Ragnarok, a Elden Ring. Tymczasem odbywa się plebiscyt, w którym możemy wybrać swoje ulubione gry, zwiększając ich szanse na zdobycie statuetki Players’ Voice Award 2022. Tutaj faworytami zostały Sonic Frontiers wraz z Genshin Impact, ze znaczną przewagą chińskiej produkcji. 

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się, że ta konkurencja nie do końca jest uczciwa. Wiele osób zarzuca MiHoYo, twórcom Genshin Impact, przekupywanie graczy. Studio rozdaje wszystkim użytkownikom 10 Primogemów za każdym razem, gdy produkcja zdobędzie nagrodę, jak np. po PlayStation Partner Awards 2022. W związku z tym wielu fanów specjalnie oddaje swój głos na GI, licząc, że producenci gry odpłacą się za to walutą premium.

Taka sytuacja nie spodobała się fanom niebieskiego jeża, którzy zaczęli oddawać swoje głosy na Sonic Frontiers, by chociaż trochę zastopować dominację Genshin Impact w zestawieniu. Ostatecznie lista finalistów wraz z ich wynikami wygląda na moment pisania tekstu w następujący sposób: 

  • Genshin Impact – 54% głosów,
  • Sonic Frontiers – 32% głosów,
  • Elden Ring – 8% głosów,
  • God of War: Ragnarok – 5% głosów,
  • Stray – 1% głosów. 

Całe wydarzenie skomentował organizator i gospodarz The Game Awards, Geoff Keighley, za pośrednictwem forum Reddit, twierdząc, że przez takie zachowania nie opiera głównych kategorii swojej ceremonii na głosowaniu fanów. Dodaje, że tego typu plebiscyty wygrywają te produkcje, których twórcy lepiej zmotywują swoich fanów, a nie rzeczywiście najlepsze tytuły na rynku. Zapowiada też, że przyjrzy się sprawie. 

Zobacz też: Smartfon do gier – najlepsze modele

Ceremonia The Game Awards 2022 odbędzie się już 9 grudnia 2022 roku o godzinie 1:30 czasu polskiego. Tegoroczna transmisja na żywo ma być krótsza niż poprzednie, jednak podczas wydarzenia zapowiedziano już wiele pokazów nowych gier, takich jak Baldur’s Gate 3, Star Wars Jedi: Ocalały, a według plotek także Metal Gear Solid Remake i Final Fantasy XVI.

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.