Wiedźmin 4 rozpocznie nową sagę. CD Projekt RED o dużych planach na przyszłość

Wiedźmin Ciri i Geralt

CD Projekt niedawno ogłosił, kiedy planuje wydać na rynek Wiedźmina 3 na PS5 i XSX|S. Dzisiaj jednak nadszedł czas na opublikowanie wyników finansowych polskiej firmy za I kwartał 2022 roku. Podczas specjalnego materiału podsumowującego można było usłyszeć co nieco m.in. o Wiedźminie 4.

REKLAMA

Wiedźmin 4, odświeżony Wiedźmin 3, DLC do Cyberpunk 2077, serial Cyberpunk i więcej!

Wyniki finansowe za I kwartał – CD Projekt

Piotr Nielubowicz, Wiceprezes zarządu CD Projekt potwierdził w raporcie, że Wiedźmin 4 nie znajduje się już w fazie badawczej, ponieważ deweloperzy rozpoczęli pre-produkcję. Oznacza to, że pierwsze pomysły umieszczone na papierze zaczynają być przekładane na ekran, lecz nawet mimo tego, do premiery Wiedźmina 4 powstającego na Unreal Engine 5 jeszcze długa droga.

Co jednak ciekawe, Piotr Nielubowicz przyznał, że najbliższa gra z serii Wiedźmin rozpocznie nową sagę. Może to oznaczać, że twórcy planują nawet trylogię, która nie będzie skupiała się na przygodach Geralta z Rivii. Istnieje szansa, że deweloperzy postawią na Ciri, której postać pojawiała się już w kilku plotkach, jednak na oficjalne szczegóły będziemy musieli jeszcze zaczekać.

Sprawdź także: BioShock: The Collection za darmo

Ponadto CD Projekt wspomina, że przychody przedsiębiorstwa w I kwartale 2022 r. wyniosły 216 mln zł, a skonsolidowany zysk netto wyniósł w omawianym okresie 69 mln zł. Studio przypomina również zainteresowanym, że ma w planach jeszcze (nie licząc już next-genowego wydania Wiedźmina 3) przygotować serial anime Cyberpunk: Edgerunners na Netflixie, grę single-player bazującą na Gwincie czy fabularne rozszerzenie do Cyberpunk 2077, którego główny wątek mogliśmy poznać za sprawą dzisiejszego, niespodziewanego wycieku. Nadchodzące lata zapowiadają się dla rodzimej firmy bardzo interesująco.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!