Frostpunk 2 i The Alters mają poprawić sytuację 11 bit studios. 180 osób pracuje nad kolejnymi projektami

Frostpunk 2

11 bit studios to polski producent i wydawca gier. Ostatnio spod skrzydeł firmy wyszedł Niezwyciężony, który, choć odbiór miał w dużej mierze dobry, tak nie sprzedał się najlepiej. Najnowszy raport finansowy przedsiębiorstwa przedstawia dotychczasowe, niezbyt optymistyczne wyniki za 2023 rok, a przy okazji poznaliśmy liczbę osób pracujących nad nowymi projektami.

Raport finansowy 11 bit studios prezentuje wyniki z 2023 roku

Zwiastun Frostpunk 2

11 bit studios udostępniło raport finansowy przedstawiający wyniki od pierwszego do trzeciego kwartału bieżącego roku. Jak wynika z dokumentu, ostatnie miesiące nie należały do najbardziej udanych. Wpływ na to ma między innymi kiepska sprzedaż Niezwyciężonego, ale także inne czynniki.

Wśród powodów firma wymienia systematycznie starzejące się portfolio gier czy wysokie koszty związane z nowymi projektami (które w 2023 roku wzrosły jeszcze bardziej). Jeśli chodzi o Niezwyciężonego, przedsiębiorstwo nadal planuje szereg działań, również marketingowych, które mają pobudzić sprzedaż gry i wydłużyć jej monetyzację.

Do momentu premiery kolejnych gier, który tworzy bezpośrednio 11 bit studios, czyli Frostpunk 2 i The Alters, spółka ma skupiać się na dalszej sprzedaży pierwszej odsłony Frostpunka i DLC. Uzupełnieniem przychodów dla firmy ma być także sprzedaż „starzejących się” gier, czyli This War of Mine czy Moonlighter.

Jeżeli zaś chodzi o wspomniane, nadchodzące premiery, wśród nich jest właśnie Frostpunk 2, The Alters, a także tajemniczy Projekt 8 (tytuł roboczy). Dwie pierwsze mają zadebiutować w pierwszym półroczu 2024 roku, natomiast ostatnia ma trafić do sprzedaży przed końcem 2025. Jak głosi raport, to właśnie te tytuły będą decydowały o wynikach finansowych firmy w perspektywie kolejnych lat.

Średnioterminowa, kilkuletnia strategia Spółki zakłada, że w jej strukturze będą funkcjonowały trzy, porównywalne wielkością zespoły deweloperskie liczące po ok. 60-80 osób każdy. Dzięki temu, 11 bit studios S.A., przy zachowaniu ok. 3-4-letniego cyklu produkcyjnego każdej gry, będzie mogło co roku wypuszczać na rynek jeden własny tytuł.

Raport finansowy 11 bit studios

Nad trzema kolejnymi produkcjami 11 bit studios ma pracować aktualnie ok. 180 deweloperów. Zespół Frostpunk 2 ma liczyć ponad 80 osób, natomiast Projekt 8 i The Alters po około 50 osób. Szacuje się, że łączny budżet produkcyjny wspomnianych gier wynosi około 150 milionów złotych.

Zobacz też: Gry multiplayer na telefon

Choć 11 bit studios poniosło straty netto w wysokości 2,7 miliona złotych w trzecim kwartale 2023 roku, przedsiębiorstwo nadal planuje inwestować w wydawanie gier. Firma chce wydawać 3-4 gry zewnętrzne każdego roku. Przypominamy, że najbliższe pozycje, które ukażą się nakładem 11 bit studios, to The Thaumaturge (z opóźnioną datą premiery) i Indika.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.