Kolejne zwolnienia w rodzimym CI Games. Pracę straci około 30 osób

Lords of the Fallen

Lords of the Fallen to produkcja, która pomimo mieszanych opinii na premierę, osiągnęła spory sukces finansowy. Mimo tego jednak, CI Games na początku roku zapowiedziało redukcję 10% swoich pracowników. Niestety okazuje się, że to nie koniec fali zwolnień, a pracę utracą kolejne osoby zatrudnione w rodzimej spółce.

CI Games redukuje zwalnia kolejnych pracowników

CI Games zapowiedziało „finalną, ukierunkowaną rundę zwolnień”, którą zamierza wdrożyć w życie. Wskutek redukcji pracę w polskiej spółce straci około 30 osób. Jest to efekt restrukturyzacji oraz cięcia kosztów w rodzimej firmie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Od początku 2024 roku branża gier zmaga się z ogromnymi redukcjami zatrudnień u wielu deweloperów i wydawców. Jednymi z głośniejszych cięć pracowników było zwolnienie blisko 900 osób w PlayStation, zamknięcie aż 4 studiów przez Microsoft, czy chociażby niedawne redukcje etatów w Take-Two.

Branża gier obecnie nastawiona jest na cięcia kosztów i niestety najbardziej cierpią na tym osoby w niej zatrudnione. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wyrzuceni na bruk deweloperzy znajdą zatrudnienie w innych firmach.

Źródło: Game Developer

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.