Preordery Final Fantasy XVI podobno sprzedają się poniżej oczekiwań. Ekskluzywność może nie pomagać

Final Fantasy XVI

Do debiutu Final Fantasy XVI pozostały już nieco ponad 3 tygodnie, a w najbliższym czasie możemy się spodziewać, że Square Enix udostępni wersję demo swojego dzieła, gdyż pliki już pojawiły się w PS Store. Nie da się ukryć, że historia Clive’a Rosfielda będzie jedną z największych premier na PlayStation 5, jednak jak wynika z ostatnich plotek, twórcy mają powody do niepokoju. Według znanego leakera — Imrana Khana — preordery Final Fantasy XVI nie sprzedają się tak dobrze, jak poprzedniej części.

Preordery Final Fantasy XVI podobno sprzedają się gorzej niż „piętnastki”

Zwiastun Final Fantasy XVI

Twórcy Final Fantasy XVI cały czas starają się podgrzewać atmosferę przed zbliżającą się premierą. Ostatnio mogliśmy przeczytać, dlaczego gra nie zadebiutuje na PlayStation 4 oraz jakie dodatkowe atrakcje pojawią się po zakończeniu fabuły. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o nieco gorszej informacji, że produkcja nie zapewni stałych 60 klatek na sekundę podczas eksploracji w trybie wydajności.

Tym razem pojawiły się plotki dotyczące przedsprzedaży Final Fantasy XVI. Imran Khan, czyli znany insider poinformował na stronie Patreon, że twórcy ze Square Enix rzekomo są zaniepokojeni liczbą zakupionych przez graczy preorderów ich najnowszego dzieła w porównaniu z poprzednią częścią. Japońskie studio miało wziąć pod uwagę fakt, że FFXVI debiutuje tylko na jednej platformie (PlayStation 5), jednak mimo tego liczba złożonych zamówień przedpremierowych nadal ma być niezadowalająca.

„Słyszałem niedawno, że Square Enix nieco panikuje z powodu liczby preorderów Final Fantasy XVI, które są daleko w tyle za FFXV, nawet po wzięciu pod uwagę mniejszą liczbę platform startowych. To prawda, że jest to liczba zamówień przedpremierowych i zwykle jest ona przydatna tylko do oceny gwarantowanej sprzedaży pierwszego dnia, więc ostatecznie rzeczywisty wynik może nas mimo wszystko zadziwić”.

Imran Khan

Warto przypomnieć, że ekskluzywność na PS5 jest tylko czasowa, a deweloperzy ze Square Enix zapewniają, że Final Fantasy XVI pojawi się także na PC, choć na razie nie informują, kiedy to może nastąpić. Khan zauważa także, że sprzedaż preorderów nie musi się przekładać na ogólną sprzedaż produkcji. Oczywiście warto również podkreślić, że FF XV było ogromnym sukcesem twórców, gdyż była to pierwsza część serii od długiego czasu, która została zakupiona ponad 10 milionów razy.

Zobacz też: Gry hack’n’slash

Kup Final Fantasy XVI

Oczywiście niniejsze informacje to jedynie plotki i nie możemy ich brać za pewnik, choć mając na uwadze reputację informatora, coś może być na rzeczy. Na koniec tylko przypomnijmy, że Final Fantasy XVI zadebiutuje już 22 czerwca 2023 roku na najnowszej konsoli Sony, czyli PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.