Część klasyków w PS Plus Premium to wersje PAL. A to oznacza… 25 FPS na PS4 i PS5

PS Plus klasyki w 25 FPS

Od czasu ogłoszenia nowego PS Plus, które dzisiaj wystartowało w Azji, wiemy, że w ofercie abonamentowej Sony znajdą się też klasyki m.in. z pierwszego PlayStation. Wczoraj w kilku z nich doszukano się systemu trofeów, a dzisiaj niestety mamy dość niepokojące wieści. Otóż wygląda na to, że niektóre klasyki oferowane w ramach PS Plus Premium będą dostępne w wersji PAL niezależnie od regionu. Już tłumaczymy, dlaczego to zła wiadomość.

Klasyki w PS Plus Premium w wersji PAL

Nowe PlayStation Plus
Nowe PlayStation Plus

Pierwsze gry z PS1 i PSP zaczęły się już pojawiać w azjatyckim PlayStation Store. Pierwsi użytkownicy, którzy zdążyli je odpalić, donoszą o czymś bardzo niepokojącym (dzięki, VGC). Otóż niektóre klasyki w ramach PS Plus Premium, które dotychczas przetestowano, to wersje PAL, ograniczone do 50 Hz, co z kolei przekłada się na maksymalnie 25 FPS zarówno na PS4 jak i PS5. PAL-e były dostępne m.in. w Europie, a NTSC w kilku innych rejonach świata. W porównaniu do PAL-i NTSC oferowało 60 Hz, a więc do 30 FPS. To jednak niejedyna przewaga NTSC-ków, bo często pod różnymi względami były one też bardziej dopracowane niż wersje PAL.

Dotychczas potwierdzono, że następujące klasyki z PS Plus Premium działają w wersji PAL na PS4 i PS5:

  1. Ape Escape
  2. Everybody’s Golf
  3. Wild Arms
  4. Jumping Flash
  5. Kurushi
  6. Worms
  7. Worms Armageddon
  8. Worms World Party

Przeczytaj też: Zestawy z konsolami PlayStation 5 dostępne od 2799 zł w polskich sklepach

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, tytuły takie jak Syphon Filter, Tekken 2, Oddworld: Abe’s Odysee czy Mr. Driller to NTSC-ki. W każdym razie na ten moment większość klasyków w PS Plus Premium wydaje się być PAL-ami niezależnie od regionu. Ciężko powiedzieć, dlaczego Sony zdecydowało się na taki krok, ale może niedługo firma wyda jakieś oświadczenie.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TYLKO DO 31.12!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.