Ostatnio coraz częściej dochodzą do nas informacje o zwolnieniach w branży. Niedawno informowaliśmy o redukcji etatów w Bungie, a także w PlayStation Visual Group czy Media Molecule. Tym razem niepokojące wieści dotyczą Cryptic Studios, twórców takich gier jak Neverwinter oraz Star Trek Online.
Zwolnienia w Cryptic Studios potwierdzone przez jedną z byłych pracownic
Jak przekazuje GamesIndustry, zwolnienia dotknęły kolejne studio deweloperskie. Winter Mullenix, reżyserka narracji, zamieściła w serwisie LinkedIn ogłoszenie o poszukiwaniu nowej pracy w związku z redukcją etatów w Cryptic Studios. Firma, która odpowiada za tytuły takie jak Neverwinter czy Star Trek Online, należy do grupy Embracer.
Dzisiaj kończy się moja kadencja na stanowisku dyrektora ds. narracji w Cryptic Studios ze względu na redukcję etatów. Zawsze będę wspominać te chwile z głębokim poczuciem wdzięczności. Jeśli potrzebujesz reżysera narracji, głównego projektanta narracji lub osoby, która poprowadzi ekipę scenarzystów, porozmawiajmy! Podobnie, jeśli chcesz nawiązać kontakt z kimkolwiek innym, na kogo wpłynęła redukcja zatrudnienia, chętnie Cię poznam.
Winter Mullenix
Na ten moment ze strony Cryptic Studios nie zostały wystosowane żadne oficjalne komunikaty w tej sprawie. Nie poznaliśmy zatem skali problemu, ani szczegółów, jednak słowa deweloperki o „kontakcie z kimkolwiek innym, na kogo wpłynęła redukcja zatrudnienia” mogą sugerować, że Mullenix nie jest w tej sytuacji osamotniona. Warto również przypomnieć, że jakiś czas temu zwolnienia dotknęły należące do grupy Embracer Crystal Dynamics, Gearbox Publishing, Digic, Beamdog czy Zen Studios.
Zobacz też: Gry podobne do Uncharted
Zgodnie z danymi ze strony Videogamelayoffs, o której pisaliśmy jakiś czas temu, pracę w branży gier straciło w tym roku 6500 osób. Statystyki są niezwykle pesymistyczne, a kolejne doniesienia o zwolnieniach w studiach deweloperskich tylko ukazują, jak niepokojąco wygląda sytuacja dotycząca zatrudnień w tym sektorze.
Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.