Metal Gear Solid 3 Remake z polską lokalizacją po raz pierwszy w historii serii! Miły prezent od Konami

metal gear solid 3 remake polska

Metal Gear Solid 3 Remake został oficjalnie zapowiedziany podczas PlayStation Showcase i był jedną z ciekawszych pozycji podczas wydarzenia. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że Konami nie będzie ingerowało w oryginalną historię, a co więcej ma to być naprawdę immersyjna produkcja. Jednak teraz dowiedzieliśmy się, że Metal Gear Solid 3 Remake otrzyma polską lokalizację.

Polska lokalizacja w Metal Gear Solid 3 Remake potwierdzona

Steam Polska lokalizacja w Metal Gear Solid 3 Remake
Polskie napisy w Metal Gear Solid 3 Remake – tabelka na Steam

Niedawno powstał raport, który prezentował, że nie pojawia się za wiele gier na Steamie po polsku. Nie da się ukryć, że rodzimi gracze mogą czuć się poszkodowani, ponieważ np. wysoko oceniana produkcja — Resident Evil 4 Remake — nie otrzymała naszej lokalizacji, więc Polacy tworzą własne nieoficjalne tłumaczenie. Ten problem nie wystąpi natomiast w Metal Gear Solid 3 Remake, ponieważ dzieło Konami otrzyma polską lokalizację w postaci napisów po raz pierwszy w historii całej serii. Potwierdziła to oficjalna strona gry na Steamie.

Przypomnijmy, że Metal Gear Solid 3 Remake ma zadebiutować na rynku jako Metal Gear Solid Delta: Snake Eater. Jak już zostało ogłoszone, wraz z tą produkcją ma powstać cała seria remasterów HD trzech pierwszych części franczyzy, co jest sporą gratką dla fanów historii komandosa Snake’a. Nie wiemy na razie, czy kolejne produkcje również będą zawierały polskie napisy, jednak możemy mieć nadzieję, że tak.

Zobacz też: Najlepsze gry singleplayer

Niewątpliwie jest to bardzo dobra wiadomość dla rodzimych graczy, którzy preferują poznawać historię w języku polskim. Nie wiemy, jak długo jeszcze musimy czekać na premierę odświeżonej historii Snake’a, jednak biorąc pod uwagę zapewnienia Konami oraz porównania graficzne, możemy przypuszczać, że Metal Gear Solid 3 Remake będzie naprawdę solidną produkcją.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.