PS VR2 pobiło swojego poprzednika! Szef PlayStation chwali się wynikami sprzedaży i udziałem w rynku

playstation5 sony PS vr2 Jim Ryan

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie otrzymywaliśmy sporo informacji, jakoby PS VR2 sprzedawało się nie tak dobrze, jak zakładało Sony. Wczoraj mogliśmy przeczytać, że Jim Ryan studził nieco atmosferę dotyczącą wspomnianego headsetu, a dzisiaj CEO Sony Interactive Entertainment udostępnił prezentację z wynikami finansowymi m.in. PS VR2, czy subskrypcji PS Plus. Jak wynika z przedstawionych danych — urządzenie sprzedało się znacznie lepiej w pierwszych 6 tygodniach niż jego poprzednik.

Już 600 tysięcy osób zakupiło PS VR2 – Sony udostępniło wyniki sprzedaży

udział Sony w rynku konsol
Udział Sony na rynku konsol

Już dzisiaj odbędzie się wielkie wydarzenie dla użytkowników PlayStation 5, gdyż na wieczór zaplanowano pokaz przygotowany przez Sony. Podczas Showcase’a mamy otrzymać zapowiedzi nowych produkcji i być może jakiegoś sprzętu. Tymczasem Jim Ryan podzielił się wynikami sprzedaży konsol, PS VR2 oraz akcesoriów i subskrypcji PS Plus. Niestety, ale podczas webcastu CEO nie wykluczył też możliwości podwyżki ceny PS5.

O tym, że PlayStation 5 sprzedaje się bardzo dobrze, pisaliśmy już wielokrotnie, gdyż po wcześniejszych problemach z dostawami komponentów nie ma już śladu. Jednak warto zauważyć, że zgodnie ze słowami Jima Ryana konsola od Sony miała w 2022 roku aż 46% udziału w rynku konsol, a w „niedalekiej przyszłości powinna dobić aż do wyniku na poziomie 50%.

Zobacz też: Najlepsze tablety do gier

Zdecydowanie inaczej prezentowała się do tej pory sytuacja z PS VR2. Headset od Sony dotychczas był pomijany we wszelkich raportach finansowych, co powodowało liczne spekulacje, że urządzenie jest sprzedażową klapą. Jak się jednak okazuje, PS VR2 zostało zakupione 600 tysięcy razy w pierwszych 6 tygodniach od premiery, pokonując tym samym swojego poprzednika o 8%. Jim Ryan dodatkowo zapowiedział także kolejne tytuły, które będą mieć swoją premierę na VR.

PS VR2 wyniki sprzedaży
Slajd z porównaniem sprzedaży PS VR z PS VR2

Jak wynika z raportu, Sony nie chce porzucić rynku gier na PC. Po premierze tak kluczowych tytułów jak Spider-Man oraz The Last of Us Part 1 Japończycy znaleźli się w top 20 wydawców na komputery osobiste. Co warto zauważyć, Sony planuje, aby sprzedaż ich tytułów na PC odpowiadała liczbie 20% sprzedawanych gier na PS5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.