Szef Xboxa gratuluje Sony po PlayStation Showcase 2023. „Niezłe rozpoczęcie sezonu pokazowego”

Phil Spencer PlayStation

Wczoraj odbyła się konferencja PlayStation Showcase, podczas której gracze mogli obejrzeć zapowiedzi nowych produkcji, nie tylko z rodziny Sony. Choć spora część graczy jest rozczarowana liczbą zaprezentowanych exclusivów na PlayStation 5, tak Phil Spencer – szef Xboxa – pogratulował włodarzom PlayStation wydarzenia, które rozpoczęło sezon festiwali oraz pokazów gier.

Phil Spencer pogratulował Sony PlayStation Showcase

Po wczorajszym PlayStation Showcase powoli opada kurz i możemy w spokoju przyjrzeć się zaprezentowanym produkcjom oraz urządzeniom, a raczej PlayStation Project Q. Choć wspomniany pokaz nie obfitował w wiele tytułów ekskluzywnych dla PlayStation 5, to na pewno Alan Wake 2, czy zapowiedź Metal Gear Solid 3 Remake mogą cieszyć graczy. Hermen Hulst — szef PlayStation Studios — skomentował, że jest dumny z gier z ramienia Sony, które nadchodzą, w szczególności ze Spider-Mana 2 od Insomniac Games, który otrzymał spory gameplay.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na tweeta odpowiedział sam Phil Spencer, który pogratulował Hulstowi oraz studiom pokazującym swoje produkcje na PlayStation Showcase. Jak możemy przeczytać:

„Gratulacje dla Ciebie i Twoich zespołów, które pojawiły się na wydarzeniu. Wiem, jak wiele pracy trzeba włożyć w organizację takich imprez i naprawdę dobrze jest zobaczyć jakie gry nadchodzą. Jest to niezłe rozpoczęcie sezonu pokazowego”.

Phil Spencer

Jest to zdecydowanie miły gest Phila Spencera w stronę PlayStation. Choć warto wspomnieć, że z drugiej strony Xbox już wczoraj delikatnie wbił szpilkę Sony, punktując pokaz Japończyków.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

Na koniec przypomnijmy, że wydarzenia Phila Spencera, czyli Xbox Games Showcase oraz Starfield Direct odbędą się 11 czerwca 2023 roku. Co warto podkreślić, transmisje obejrzymy z pełną polską lokalizację, a do Warszawy zawita Xbox FanFest.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.